Byl to přešlap, kterého lituji, omlouvá se vítkovický šéf. Zaplatí vysokou pokutu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice musejí za chování majitele Aleše Pavlíka zaplatit pokutu v celkové výši 80 tisíc korun, 50 tisíc dostaly od ředitele ligy Josefa Řezníčka za poškození dobrého jména soutěže a dalších 30 tisíc od šéfa disciplinárky Viktora Ujčíka za porušení Herního řádu, v němž se jasně píše, že nikdo nepovolaný nesmí vstupovat do kabiny rozhodčích.

Nový fanshop

Pavlík, který je zároveň šéfem APK, po vyřazení neudržel nervy na uzdě a vstoupil do kabiny rozhodčích, kde čtveřici sudích kritizoval za výkon. Zejména pak hlavního arbitra Jana Hribika, který duel řídil společně s Romanem Mrkvou. Na čarách jim pomáhali Daniel Hynek a Michal Zíka.

„Po skončení utkání vstoupil do kabiny rozhodčích funkcionář domácího týmu pan Aleš Pavlík a kritizoval výkon rozhodčích. Obvinil Jana Hribika, že je zkorumpovaný, že se mu vysmívá, a že úmyslně poškodil domácí tým. Celý tento výstup zakončil slovy: Ty hajzle,“ uvedli sudí do zápisu o utkání.

Vyjádření vítkovického majitele Aleše Pavlíka

„Úvodem bych chtěl jednoznačně zmínit, že mě s odstupem času mrzí mé chování, jako i vyjádření ve smyslu, že je rozhodčí Jan Hribik zkorumpovaný. Pro dané tvrzení nemám důkazy. Byl to přešlap, kterého lituji a který se neměl stát a já se za něj omlouvám.

Dovolím si ale osvětlit celou situaci tak, jak se stala. Předně zcela otevřeně a upřímně říkám, že jakýmkoli výkonem rozhodčích nechceme omlouvat vypadnutí našeho týmu ve čtvrtfinálové sérii s Třincem 0:4 na zápasy. Jsem si velice dobře vědom faktu, že Oceláři byli jednoznačným favoritem série a podle mého názoru jsou také hlavním aspirantem na titul.

Má frustrace, se kterou jsem po čtvrtém zápase zamířil do kabiny rozhodčích, pramenila z toho, že jsem věřil, že sportovně máme na to, abychom v sérii dokázali alespoň jednou před vlastními fanoušky vyhrát. A to především právě ve čtvrtém zápase. Já osobně jsem věřil, že po snížení na 2:3, a s ohledem na aktuální dění na ledě a fakt, že jsme měli více ze hry, jsem byl přesvědčen, že máme na to, abychom zápas proti tak silnému a kvalitnímu týmu, jaký má Třinec, mohli vyrovnat a následně jej dotáhnout i do vítězného konce, a to před naším domácím publikem.

Ale všechno se najednou zbortí zcela špatným rozhodnutím sudího Hribika, který nás svou viditelnou chybou (která byla potvrzena v pozápasovém hodnocení komise rozhodčích) pošle vyloučením Zdráhala na minutu a půl do oslabení tří proti pěti. Třinec svou následnou přesilovku využil a definitivně zlomil utkání ve svůj prospěch a rozhodl o zpečetění svého postupu. Zkuste se vžít do mé situace, kdy z pozice majitele klubu sledujete sportovní snažení svého týmu, víte, kolik úsilí, nervů a vlastních finančních prostředků do toho vkládáte a také vidíte, že momentálně váš tým má šanci a má na dosah tohle dílčí vítězství v sérii proti silnému Třinci a najednou vše během vteřiny zhatí špatné rozhodnutí třetí osoby a vám nezbývá nic jiného, než sledovat, že tento zápas už pravděpodobně neotočíte a nevyhrajete. To byl zdroj a důvod mé frustrace.

V tu chvíli se ve mně probudily emoce, které mě dohnaly až k tomu, že jsem se vydal do kabiny rozhodčích a řekl jim tam svůj názor. Z této frustrace pak pramenila slova, která jsem řekl, ale která vyřčena být neměla. Neříkám, že je to omluva mého jednání, souhlasím, že je to neomluvitelný přešlap, ale z hlediska výše popaseného rozpoložení je to, doufám, alespoň z části lidsky pochopitelné.

Jsem si vědom své chyby, znovu se za ni omlouvám. Požádal jsem disciplinární komisi o co nejrychlejší projednání. Dopředu avizuji, že se proti rozhodnutí nebudu odvolávat, přijmu trest ve stanovené výši. Pokuty, které budou ze strany disciplinární komise uděleny klubu, obratem zaplatím já sám a zároveň stejně vysokou částku, jaká bude klubu vyměřena v rámci pokuty, pošlu na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky, jehož účelem je podpora bývalých hráčů a ostatních činovníků ledního hokeje, nebo jejich rodin, kteří se dostali do sociálně obtížné životní situace. Z celého incidentu si beru ponaučení do budoucna."

Foto: hc-vitkovice.cz

Vyjádření Komise rozhodčích Českého hokeje

„Jakkoliv si Komise rozhodčích uvědomuje, že utkání play off jsou velmi vypjatá a emotivní, nemůže akceptovat nařčení majitele klubu HC Vítkovice Ridera pana Aleše Pavlíka, který bezprostředně po skončení utkání vstoupil do kabiny rozhodčích a obvinil rozhodčí z úmyslného poškození domácího týmu a současně i jednoho z hlavních rozhodčích zápasu Jana Hribika z korupčního jednání.

Přestože KR konstatuje, že ve čtvrtém utkání série HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec došlo při vyloučení hráče Vítkovic Patrika Zdráhala za hákování v čase 47:33 k pochybení ze strany hlavního rozhodčího Jana Hribika, zcela zásadně odmítá, že by mohlo dojít k jakémukoliv druhu úmyslného ovlivnění utkání a korupčnímu jednání.

Je běžné, že především v rozhodujících zápasech, jako jsou utkání play off, dochází k řadě situací, které z pohledu jednotlivých týmů mohly být vyřešeny rozhodčími jinak. Veškerá utkání této série byla podrobena detailnímu rozboru, stejně i jako utkání play off ostatních týmů. Přesto, že v utkáních došlo k několika oboustranným dílčím pochybením, byla tato utkání řízena zcela v souladu s fair play a výkony rozhodčích neměly v žádném případě vliv na výsledek této série."

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.czSázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz