Byl to gól? Střídačka věřila, já ne, hlásí Kousal. Bruslaři skolili Oceláře i potřetí

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Minulý týden vyhráli nad Oceláři 3:2, další bitvu zvládli hokejisté Mladé Boleslavi stejným poměrem. Výborný zápas rozhodovaly maličkosti, značný podíl na úspěchu domácích měl Pavel Kousal. „Vítězství nám určitě pomůže do dalších zápasů," říká spokojeně autor dvou gólů v utkání.

Aplikace Tipsport extraligy

Oceláři přijeli do města aut posíleni výhrou v Litvínově, na pažbě měli celkem tři vítězství za sebou, naopak Bruslaři po předchozí bitvě s Třincem třikrát prohráli. Souboj třetího týmu tabulky se druhým dlouho nenabídl žádné branky, ovšem hokej se hrál náramný. 

„Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Jako každý s Třincem," hodnotí Kousal. „Na konci druhé třetiny nám tam spadly dva góly. Pak soupeř vyrovnal, ale Jakub Kotala to tam krásně trefil. My jsme pak ubránili pár důležitých střel a náskok uhájili," pochvaluje si.

Bezbrankový stav ukončil ve 36. minutě právě Kousal. Boleslavský útočník se při vhazování nejprve posekával s Danielem Kurovským, kterého musel napomenout hlavní rozhodčí. Oskar Flynn měl poté u modré čáry kotouč na dlouhou hůl, nicméně dokázal vystřelit na bránu a Kousal ho usměrnil za Štěpánka.

„Byla tam střela od modré, já se to snažil tečovat hokejkou, ale puk jsem vůbec netrefil. Šlo mi to do špičky brusle a já pak ani nevěděl, že to je gól. Jen jsem viděl, jak se Ondra  Najman raduje. Takže to bylo nohou," popisuje. Uteklo něco přes tři minuty a domácí se radovali znovu. Bruslaři tentokrát sehráli parádní ťukes, Kousal zakončoval bez přípravy.

„Měli jsme štěstí, že se nám to odrazilo. Potom už všechno krásně vyšlo. Kluci si to nahráli, bylo to víceméně do prázdné. Šlo v podstatě jen o to, abych trefil někam do brány." Ovšem gólman Štěpánek při zákroku posunul klec, takže nikdo pořádně nevěděl, jestli gól bude uznán.

Jeden z dvojice hlavních rozhodčích Pavel Hodek dlouho řešil situaci s kolegou u videa. Načež branku potvrdil. Věřil Kousal, že to tak dopadne? „No jako... Když jsem střílel, tak jsem si myslel, že už ta branka byla venku. Ale kluci říkali, že v době střely stála. Na střídačce všichni věřili, já ne," směje se.

Vedení 2:0 bylo pro domácí slibné, ve třetím dějství si ale sami zadělali na drama. Tomáš Marcinko snížil z přesilovky, v oslabení se pak prosadil Patrik Hrehorčák. Poslední slovo měl ovšem Jakub Kotala, jenž pálil při početní výhodě a rozhodl. Boleslav skolila Třinec v sezoně i potřetí. „Určitě nám to hodně pomůže do dalších utkání. Všechny zápasy s Třincem byly vyrovnané, dvakrát to skončilo o gól. Mohlo to dopadnout i opačně. Musíme se od toho odrazit, makat takhle dál a vyhrávat."

Kousal potvrzuje, že jde výkonnostně neustále nahoru. Stejně tak parťáci z jeho formace Ondřej Najman a Oscar Flynn. „Věříme si víc na puku, než to bývalo dřív. Doufám, že to takhle bude dál pokračovat," přeje si. S 20 body je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. „Pro sebevědomí určitě super," kvituje.

Sestřih utkání

Zmíněná letka se poslední dobou docela často dostává i na přesilovky. „Ono to možná vyplynulo z toho, že nám v první polovině sezony moc nešly. Něco jsme potřebovali změnit, tak jsme dostali šanci. Proti Třinci jsme tam tedy inkasovali góla a předtím udělali faul... Musíme na tom pořád makat, aby nám tam také něco spadlo."

Tipsport extraliga neúprosně spěchá dál, v neděli se Bruslaři poprvé během této sezony představí na ledě vedoucí Sparty. „Musíme si pohlídat, abychom nebyli vylučovaní, protože mají fakt výborné přesilovky. Když budeme hrát náš hokej, můžeme porazit každého. Se Spartou jsme dlouho nehráli, ale co jak sledujeme, dávají hodně gólů a hrají dobře z obrany. Tak uvidíme," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz