Byl jsem sám, to musím dávat, říká Žejdl o zkáze Komety. Maxwell našel ráj

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

27. ledna 2017, 21:35

Václav Jáchim

Tři předchozí bitvy patřily Kometě, teď hokejisté Mladé Boleslavi slaví první triumf. Proti nebezpečnému sokovi dali potřetí v sezoně jen jeden gól, ovšem tentokrát jim to stačilo na všechny body. "Dlouho se hrálo 0:0, v kabině jsme si řekli, že to je pořád dobré. Snažili jsme se pokračovat s tím, že nám tam něco spadne. A povedlo se," libuje si Lukáš Žejdl (na snímku). Právě urostlý bojovník zaznamenal vítěznou trefu, V čase 44:32 potrestal jednu z mála chyb hostů a sám před Čiliakem mířil přesně k tyči.

HokejkaTV

Klidně ale mohlo být všechno jinak. Vyrovnaná bitva nabídla hokej s kvalitním bruslením či hromadou osobních střetů, nicméně vyložených šancí zase tolik nebylo. A pokud ano, parádně se činili maskovaní borci Maxwell s Čiliakem. Jak postupoval čas, bylo zřejmé, že rozhodovat nakonec skutečně může jedna jediná branka.

Žejdl: Loni jsme hráli aktivně, teď se víc soustředíme na obranu

Blíž k ní měla Kometa. Ve 28. minutě dostal brněnský Kvapil trestné střílení, ovšem neuspěl. "Myslím, že tam se lámal zápas, jinak to byly spíš takové šachy. Myslím, že to trestné střílení dost rozhodlo. protože kdyby Kometa proměnila, těžko bychom otáčeli. Brandon nás podržel a nás to nakoplo," hlásí Žejdl. Příspěvek kanadského krajánka, který do města aut dorazil po vyhazovu z Pardubic, se pro Středočechy ukazuje jako velmi podstatný. "Maxwell je kvalitní gólman, vážíme si toho, že v Třinci i teď vychytal dvě nuly," dodává jeho parťák z týmu. 

Jestliže Maxwell řídil cestu za vítězstvím v bráně, Žejdl zařídil rozhodující trefu. "Bylo to štěstí. Prohrál jsem bully, ale Kuba Klepiš tam výborně vystihl jejich přihrávku na modré a krásně mi to posunul. Já byl pak sám před bránou, to už musím dát," povídá s nadhledem. Bruslaři dřeli ze všech sil. Jestliže některé dřívější zápasy nebyly z jejich pohledu tak energické, proti Kometě skutečně bojovali. Mizernou vzájemnou bilanci s Brňany nikdo z domácích neřešil. "Šli jsme do zápasu s tím, že budeme hrát ze zabezpečené obrany. S Kometou jsme předtím prohráli, byla to doba, kdy jsme dostávali hodně gólů. Pamatuju si, že i v oslabení. Teď jsme to zvládli a já doufám, že se začínáme zvedat," doplňuje.

Hosté byli znovu hodně nepříjemní, ovšem podle Žejdla ne tak nebezpeční jako v první či druhé čtvrtině základní části. "Na začátku sezony hráli lépe. Nechci říci, že teď jsou špatní, to ne, ale předtím byli hodně dobří," reaguje. Boleslavští si úspěchu cení, došli k němu ale poněkud odlišným způsobem, než  bývali zvyklí v loňské sezoně. "Tehdy jsme hráli jiný hokej. Strašně aktivní. I když jsme propadli, tak jsme situaci rychle dobruslili. Pokud se nám to stane teď, soupeř z toho dá góla. Proto se spíš soustředíme na obranu."

Maxwell: Pardubice? Sorry, teď chytám za Boleslav

Vítězství mohlo být navíc vyšší, Žejdl měl v závěru dvě velké šance, při soupeřově power play jel také v přečíslení s Petrem Vampolou. Ovšem tři možnosti domácích pokryl obětavý obránce Štencel, další zásah Boleslav nepřidala, což mohl soupeř potrestat vyrovnáním. "Říká se: nedáš, dostaneš! Když jsem se pak vracel zpátky, přesně tohle mě napadlo. Ale né, vyhráli jsme. Pokud je však prázdná brána, musí se dát z toho gól," připomene ještě. Podstatný je výsledek, tuhle větu po bitvě několikrát vypíchl také Brandon Maxwell. Někdejší gólman Vítkovic či Pardubic se začíná Mladé Boleslavi vyplácet, v kleci byl spolehlivý a velmi jistý.

Sám před utkáním dobře věděl, co je v sázce. "Potřebovali jsme ten zápas vyhrát, mám radost, že se to povedlo. Nešlo o nic jednoduchého," upozorní. Zatímco Kometa navzdory určitému útlumu drží elitní šestku, Středočeši honí účast v předkole. Tři domácí zápasy předtím ztratili, nebylo divu, že po vydřeném skalpu Komety vládla v aréně velká radost. Jak na ledě, tak v hledišti. "Jsou tady skvělí fanoušci. Během hry jsem slyšel, jak skandují moje jméno, to je moc příjemné. Když zápas skončil, šli jsme to s nimi oslavit. Podporovali nás celou dobu, dodávali týmu energii. Moc nám pomohli," vzkazuje na dálku.

Jakmile slyší dotaz na druhé čisté konto v dresu Bruslařů, pokrčí lehce rameny: "No, je to týmová nula, druhé čisté konto pro mužstvo. Hrajeme všichni společně," povídá. V Pardubicích mu vytýkali, že není vítězný a týmový hráč, na nové štaci chce Maxwell dokázat opak. "Jasně, v bráně bylo hodně práce, měl jsem dost střel. Dost těžších situací. Ale hlavní je, že jsme utkání zvládli a vyhráli. To je přece hlavní," opakuje. V novém působišti se cítí bezvadně. Mluví o tom tak, jako by našel ráj. "Jsem tu moc spokojený. Máme výborné trenéry, perfektní kluky v kabině. Přišel jsem do nového prostředí a moc si to tady užívám. Vždycky se těším do šatny, na každý trénink. A město? Také fajn. V Boleslavi se líbí mně i rodině." Minulost naopak vůbec neřeší. "Pardubice? Sorry, teď chytám za Boleslav," poví závěrem..

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz