Bulíře chtělo víc ruských klubů. NHL? Uvidíme po sezoně, říká agent Volek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

19. října 2018, 13:28

Václav Jáchim

Tenhle transfer se nečekal. Odchod Michala Bulíře potvrzuje, že pokud některý z hokejistů Tipsport extraligy zazáří způsobem jako liberecký útočník, mohou se dít velké věci. Nejlepší střelec české nejvyšší soutěže míří do Magnitogorsku, pro Bulíře je to ohromná výzva. „Zájem o něj byl veliký a dlouhodobý, určitě nešlo o otázku několika dní," říká hráčův agent Aleš Volek ze společnosti ALVO sports management.

Jágr Chance liga

Jakmile některý z hokejistů předvede podobnou erupci branek, pozorovatelé z jiných soutěží si toho dobře všimnou. Michal Bulíř udivoval efektivitou, chytil vynikající formu. „Zájem o něj jsme evidovali delší dobu, jednali jsme se třemi až čtyřmi kluby z ruské KHL. Nakonec padla volba na Magnitogorsk. Michal tam vidí velkou příležitost k tomu, aby se prosadil," konstatuje jeho zástupce.

Metallurg od léta vede Josef Jandač, který shodou okolností dal Bulířovi první šanci v národním týmu. Bylo to před dvěma lety, na turnaji Karjala. Asistentem v Magnitogorsku je navíc Jiří Kalous, v minulosti mj. i trenér Liberce. „Samozřejmě to hrálo roli, ale tu hlavní asi úplně ne. Magnitogorsk je vynikající organizace, v níž si hráče vybírají systematicky. O Michala hodně stáli," připomíná Volek.

Bulíř byl ovšem pod smlouvou v Liberci. Záleželo na vedení Bílých Tygrů, jak se k nabídce z Ruska postaví. „Představitelům libereckého klubu bych chtěl poděkovat. Vyšli Michalovi vstříc a umožní mu přijmout šanci, která se mu otevřela. Přístup Filipa Pešána a vedení Bílých Tygrů celkově byl v tomto ohledu velmi pozitivní," vzkazuje hráčův agent.

Foto: Jiří Princ/Bílí tygři Liberec

Ruský Magnitogorsk za českou posilu zaplatí odstupné. „Ale nemyslím si, že by to bylo pro hokejový Liberec rozhodující. Že by finance hrály hlavní roli. Spíš tam vidím ochotu k tomu, aby si Michal Bulíř mohl vyzkoušet ruskou soutěž a v kariéře se posunul dál," říká Volek.

Skvělé střelecké představení jeho klienta by mohlo zajímat i týmy NHL. Z kádru Bílých Tygrů si nedávno vybojovali kontrakty Radim Šimek, Filip Pyrochta, Lukáš Jašek, Martin Bakoš. Napodobí je Bulíř? „Uvidíme po sezoně. Michal v Magnitogorsku podepsal do konce dubna příštího roku, pak si sedneme a probereme, co bude dál. V tuto chvíli bych nepředbíhal," namítá Volek.

Před sedmadvacetiletým odchovancem je velká výzva. V Tipsport extralize letos Bulíř zářil, teď se posune do kvalitnější ligy. „KHL je výborná evropská soutěž, věřím, že i tam Michal ukáže, co umí. Zájem o něj byl delší dobu, z několika klubů. Předpoklady uspět jednoznačně má," tvrdí jeho agent. Bulíř momentálně řeší veškeré náležitosti, do Ruska by měl odletět v pondělí. „Pokud všechno klapne, za Magnitogorsk by mohl poprvé nastoupit v úterý proti Jaroslavli," uzavírá Volek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz