Bulíř, Sekáč i nováčci Langhamer a Fořt. Říha před MS začne s 15 hráči KHL

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

18. března 13:42

Václav Jáchim

Ve stínu extraligového play off zahájí česká reprezentace přípravu na mistrovství světa. Hlavní kouč Miloš Říha pozval na úvodní kemp 15 krajánků z ruské KHL a zlínského útočníka Tomáše Fořta, mužstvo doplní o vybrané extraligové hokejisty ve chvíli, kdy jim skončí klubové povinnosti. Úvodní soustředění startuje v pražském Edenu 25. března.

HokejkaTV

Trenérský štáb zatím zveřejnil úvodní jména, s ohledem na dění v KHL je už k dispozici většina tamních krajánků. Play off ruské soutěže stále hrají ještě Jakub Kovář, Jakub Nakládal a Dominik Hrachovina, ostatní Češi mají na východní frontě po sezoně.

Říha zařadil do nominace pro první kemp nováčka Marka Langhamera, který je podobně jako zlínský Tomáš Fořt v národním týmu poprvé. K dispozici bude mít sedmičku obránců a osm útočníků. „Někteří kluci skončili po základní části, pak měli čas na odpočinek, což určitě není od věci. Nemám obavy, že by volno bylo příliš dlouhé," řekl hlavní kouč v nedávném rozhovoru pro hokej.cz.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Ve hře v tu chvíli bylo ještě několik dalších reprezentantů, jejichž kluby bojovaly v osmifinále KHL. „Každému z hráčů samozřejmě přejeme úspěch, s ohledem na potřeby národního mužstva je pro nás ale paradoxně lepší, pokud s kluby vypadnou. Potkalo to Jirku Sekáče nebo Michala Bulíře. Také oni si mohli po náročných zápasech odpočinout," doplnil Miloš Říha.

Z Tipsport extraligy jsou teoreticky k mání i hráči Sparty – její nejproduktivnější hráč Lukáš Rousek se zapojí do play off extraligy juniorů. Ve Švédsku ukončili klubové povinnosti Rudolf Červený a Robin Kousal. Další hokejisté bojují v play off, což platí také u krajánků ze Švýcarska a Finska. „Všechny soutěže sledujeme, budeme reagovat podle vývoje a mužstvo v přípravě na šampionát doplníme," zmínil hlavní kouč.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Tento týden se z inspekčních cest po zámoří vrátí asistent Robert Reichel a generální manažer Petr Nedvěd. První hokejisty z NHL či AHL lze v před šampionátem očekávat zřejmě nejdřív v přípravě proti Slovensku v Nitře a Trenčíně, resp. posléze na turnaji Carlson Hockey Games v Brně.

V pražském Edenu stráví elitní výběr dva týdny. Pak rozbije základnu ve Znojmě a sehraje dva duely Euro Hockey Challenge proti Rakousku (ve Znojmě a v Linci). Následovat budou zápasy s Německem v Karlových Varech, dvě střetnutí na Slovensku a poté zmíněná generálka v Brně. Před mistrovstvím světa stihne česká reprezentace celkem devět utkání.

Nominace na první kemp v přípravě před MS

Brankář:
Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci: 
Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán, Marek Hrbas (všichni Chabarovsk, KHL), Ondřej Vitásek (Kunlun, KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL).

Útočníci:
Michal Bulíř (Magnitogorsk, KHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Mertl (Kunlun, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín).

Program reprezentace  před MS 2019

Dva týdenní kempy v Praze (od 25. března)

Euro Hockey Challenge:

Kemp ve Znojmě
Středa 10. dubna od 19:00: Česko – Rakousko (Znojmo)
Sobota 13. dubna od 16:15: Rakousko – Česko (Linec)

Kemp v Karlových Varech
Středa 17. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)
Čtvrtek 18. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)

Kemp v Nitře
Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 16:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):

Kemp v Brně
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz