Bukarts platí za výpady vůči sudím, pokutu dostaly i Vary a Vítkovice

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovický útočník Roberts Bukarts byl potrestán finanční pokutou ve výši pět tisíc korun za to, že v domácím utkání s Mladou Boleslaví slovně napadal rozhodčí. Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík trestal i ostravský klub a Karlovy Vary za nezajištění technických podmínek pro tzv. Trenérskou výzvu.

Esport hokejová liga

Při utkání Energie s Mountfieldem bylo brankovým videorozhodčím zjištěno, že zobrazovací zařízení pro novinku letošní sezony nejsou funkční, přičemž ani s pomocí dodavatelské firmy se ji nepodařilo zprovoznit, čímž došlo k porušení Herního řádu soutěže.

Karlovarský klub musí zaplatit finanční pokutu ve výši deset tisíc korun. Stejného provinění se při duelu se Spartou dopustily také Vítkovice. V tomto případě se však funkčnost systému podařilo v sedmé minutě úplně obnovit a klub tak zaplatí jen tisíc korun.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zato útočník Roberts Bukarts přijde o pět tisíc korun za své jednání při porážce 3:7 s Mladou Boleslaví. Po soupeřově vyrovnání na 1:1 se zlobil na rozhodčí, kteří podle něj měli pískat zakázané uvolnění, a nasbíral 32 trestných minut za nesportovní chování.

„Hráč se dopustil opakovaných slovních výpadů a teatrálních gest vůči rozhodčím, přičemž ve svém jednání neustal ani potom, co mu bylo uložen menší trest,“ vysvětluje Ujčík rozhodnutí udělit pokutu lotyšskému hráči, který v této sezoně nasbíral už 21 bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz