Budu to mít drahé, tuší Pavelka. První nulu věnuje manželce

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Dlouho platilo, že formu z WSM Ligy si Jaroslav Pavelka nedokázal stoprocentně přenést do nejvyšší soutěže. Jenže co bylo, už není. V letošním ročníku nastoupil hradecký gólman do osmi extraligových duelů, úspěšnost zákroků vyšponoval na 94,83 %. A třešnička? Čisté konto v zápase s Chomutovem. Na výhře 1:0 se Pavelka podílel 24 úspěšnými zákroky.

Jágr Chance liga

Letošní zápasy Hradce a Chomutova jsou gólově těsné, to samé platilo nyní. Čím to, že padla jediná branka?
Byl to takový fotbal. Kdybychom přidali druhý gól, bylo by utkání klidnější. Ale takové zápasy jsou. Chomutov hraje o všechno, hráli dobře zezadu, přehušťovali střední pásmo a těžko se přes něj dostávalo. Těsný výsledek se asi dal očekávat.

Výhru 1:0 jste vyšperkoval svým prvním čistým kontem v extralize. Takový triumf musí být o to sladší...
Je to moje první extraligová nula, pro mě je ale důležitější výhra za tři body. Základní část je v poslední fázi a každá takhle ubojovaná výhra se počítá. Pro nás je dobře, že jsme ji urvali, i s tou nulou v zádech. Musím poděkovat klukům, protože hráli výborně dozadu, obětavě. Oslabení jsme bránili fantasticky, skoro na mě nešla střela. Všem patří obrovské díky, ale teď to asi budu mít drahé (směje se).

Nulu bych chtěl věnovat své ženě, říká Pavelka

Už vás spoluhráči stihli zkasírovat?
Ještě přesně nevím, kolik mě bude nula stát. Buď dám něco do kasy, nebo udělám svačinu. Ale bolet mě to nebude. Když se vyhraje, člověk dá peníze nebo něco jiného do kabiny rád.

Kdo dohlédne na řádné zaplacení „pokuty”?
Určitě Šimi (Jiří Šimánek), Bedýnka (Jaroslav Bednář) si taky rýpne. Prostě ti vtipálci (usmívá se).

Pokud to bude malá svačinka, co v takovém případě budete v kabině servírovat?
To nevím, asi bych to nechal na ženě (směje se). Já moc vařit neumím, ale ona by určitě něco udělala ráda. Nulu bych jí chtěl věnovat, protože nemohla na zápase být. Teď je asi i trošku naštvaná, když jsem vychytal první nulu, a ona tu nebyla. Tak aspoň takhle na dálku.

Po zápase mířil kotouč místo k časoměřičům do vašich rukou. Kam si cenný artefakt uložíte?
Určitě si ho někam vystavím, je to jeden z největších úspěchů mojí dosavadní kariéry. Taťka má všechny moje dresy, takže možná přijde po sezoně k němu do kanceláře.

S postupem zápasu musí brankář na čisté konto myslet víc a víc. Jak bylo těžké, abyste se tím nenechal rozhodit?
Moc jsem na to nemyslel. Poslední zápasy, ať už na Vsetíně, nebo tady, jsme dvě třetiny odehráli bez gólu a pak jsme nějaký dostali. Je to těžké. Nemůžete se soustředit na nulu, ale na každou střelu. Buď to pak vyjde, nebo ne.

Sestřih utkání Mountfield HK – Piráti Chomutov

Často rád pomáháte spoluhráčům v rozehrávce, proti Chomutovu jste se ale držel spíš ve svém brankovišti. Mohl za to těsný rozdíl?
Roli to určitě hrálo. Zůstal jsem raději v bráně, abych něco nepokazil. Kuriózní bylo, že ve druhé třetině mě hráč trefil do hokejky a posunul bránu, a ve třetí třetině, když jsem klepal tři vteřiny do konce přesilovky, se mi hokejka zlomila úplně. Pak jsem ani za bránu nemohl jezdit.

Nepustil jste za záda žádný puk, jediný gól zápasu dal zase Jan Berger. Výhru tak řídila dvojice, která prošla hradeckou mládeží...
Je to skvělý pocit. Honza Berger potvrzuje, že na extraligu má. Je to velký bojovník a tlačí se do brány, tentokrát mu pěkně přihrál Dragy (Michal Dragoun) a Honza nahrávku hezky dorazil. Takového hráče v týmu potřebujete. Nevypustí žádný souboj, umí přitvrdit u mantinelu, postaví se za spoluhráče.

Užil jste si pozápasovou děkovačku o to víc? Východočeskou arénou se nesla jména dvou dlouholetých Hradečáků...
Je hezké, když fanoušci po zápase vyvolávali moje i Honzovo jméno. Říkali jsme si, že jsme to spolu zkusili, a vyšlo to. Oba jsme z Hradce a je příjemné, že jsme spolu zápas takhle uhráli.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V letošní sezoně dostáváte v extralize čím dál více prostoru. Cítíte, že vaše role u týmu se od minulých let v něčem změnila?
Mám teď větší důvěru, cítím to. Asi mi pomohlo angažmá ve Vsetíně, nakoplo mě a dokázal jsem to přenést i do extraligy. V Hradci jsem se o místo pak porval víc a šance přišla. Chtěl bych za ni poděkovat těm, co mi ji dali. Trenéři se mě teď nebojí dát do brány, jako to bylo dřív. S Patrikem (Rybárem) se snažíme vytvořit dobrou dvojici, aby kluci měli jistotu v nás obou. Zápasů je teď totiž hodně a myslím, že stavět to na jednom gólmanovi by bylo před play off riziko.

Gólmanem číslo jedna je Patrik Rybár, vy mu ale zdárně konkurujete. Nepokukujete po ještě větším prostoru v brankovišti?
Patrik je jasná jednička, já se mu snažím alespoň vyrovnat. Myslím, že mezi sebou máme dobrý vztah a respektujeme se. V důležitých zápasech je podle mě pro tým dobře, že se nám oběma daří. Nejdůležitější je, že nám kluci můžou věřit a síly jsou trochu rozložené. Zápasů je strašně moc a myslím, že kdyby Patrik chytal všechny, bude spíš unavený než připravený na play off. Většinou víme, kdo bude chytat, den dopředu, není nějaký dlouhodobý plán. Ale myslím, že do repre pauzy se budeme střídat. Patrik bude chytat dva zápasy a já jeden nebo tak nějak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz