Budoucnost hokeje v Kadani? Do tří let chce postoupit do druhé ligy

Foto: Facebook Oficiální stránky SK Kadaň "B"

I po odstoupení Trhačů z rozehraného ročníku Chance ligy zůstává v Kadani seniorský hokej: dosavadní "béčko" totiž dlouhodobě působí v kraji.

Lépe řečeno...

Nejde vyloženě o béčko. Donedávna prvoligový celek SK Trhači Kadaň a účastník krajské soutěže SK Kadaň jsou totiž organizačně oddělené kluby s odlišným vedením.

„Jsou to dva různé kluby působící ve stejném městě a na stejném zimním stadionu. Jako dva různé subjekty vyvíjejí činnost, která není závislá na druhém subjektu," popisuje SK Kadaň na svém webu.

„SK Kadaň je zapsaný spolek, který organizuje činnost mládeže od přípravky po juniory. A také činnost mužů, kteří působí v krajské lize. SK Trhači Kadaň je subjekt zapsaný pod jiným registračním číslem, který neorganizuje žádnou soutěž mládeže. Organizuje, spíše tedy organizoval, činnost seniorského týmu v Chance lize," píše se v tiskové zprávě.

„V současné době začínáme vést jednání s partnery, městem, fanoušky a dalšími."

Zraky (a naděje) všech kadaňských fanoušků se tedy nyní upínají právě k SK Kadaň. „Činnost pokračuje i nadále ve stejném duchu se zaměřením na mládež," avizují Severočeši. 

Po krachu Trhačů se navíc vyskytla nová příležitost – SK Kadaň se totiž rázem stává jediným seniorským týmem v Kadani.

„V současné době začínáme vést jednání s partnery, městem, fanoušky a dalšími. Ta by měla vést ke zkvalitnění týmu mužů," avizují na severu Čech.

„Chceme zlepšit podmínky a trenérský i hráčský kádr."

„Pokud jednání dopadnou dobře, chceme zlepšit podmínky a trenérský i hráčský kádr tak, abychom výhledově do dvou až tří let postoupili do druhé ligy," přejí si v Kadani.

Podporu nové vizi už vyjádřili známí odchovanci v čele s Michalem Gutem a Robertem Černým.

Na 27. listopadu, kdy doma Kadaň v rámci krajské ligy měla přivítat Klášterec nad Ohří, přichystal klub speciální program. Symbolicky měla odstartovat nová éra, jejímž cílem je vrátit kadaňskému hokeji tvář. Utkání bylo ale kvůli novým vládním rozhodnutím odloženo na neurčito.

Maskot kadaňského hokeje Maxipes Fík. Právě v Kadani žil autor této postavičky Rudolf Čechura.

Maskot kadaňského hokeje Maxipes Fík. Právě v Kadani žil autor této postavičky Rudolf Čechura. | Foto: Oficiální stránky fanoušků SK Kadaň

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz