Budou marodi včas fit? Do Koreje pro jistotu poletí třinecký střelec Růžička

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

11. února 2018, 15:32

Václav Jáchim

Několik hodin poté, co čeští reprezentanti absolvovali poslední přípravné utkání před startem olympiády, se hlavní kouč Josef Jandač rozhodl pro bleskovou akci. Jelikož nemoc dlouho trápila Michala Vondrku, a v duelu s Finy si zranil koleno Milan Gulaš, vyrazí za českým výběrem Martin Růžička (na snímku). Třinecký střelec se původně nevešel do nominace 25 hráčů, teď má ale šanci, že v případě dalších obtíží marodů olympijské hry stihne. Zatím dorazí jako pojistka, kdyby některý z útočníků nebyl na hry fit.

Jágr Chance liga

Informaci vedení české reprezentace zveřejnilo zhruba hodinku před půlnocí korejského času. "Čekáme na výsledky zdravotního vyšetření Milana Gulaše a vzhledem k časovému rozdílu mezi Českem a Jižní Koreou zveme pro jistotu do týmu Martina Růžičku," uvedl v tiskové zprávě mluvčí týmu Zdeněk Zikmund.

Milan Gulaš se zranil ve třetí třetině nedělního zápase s Finy, na ledě týmu Anyang Halla byl ve 48. minutě rozhodčími vyloučen, záhy ale opustil hrací plochu a zamířil do kabiny. Příčinou byly potíže s kolenem. "Hned si ho začal ledovat, zatím je to ale moc čerstvé, abychom věděli víc," uvedl po zápase kouč Jandač. Není jasné, jak závažné zranění je, trenérský štáb ale evidentně sází na jistotu. Náhradník musí mít prostor na aklimatizaci, do startu turnaje už moc času nezbývá.

Hlavní kouč se proto rozhodl zařadit Martina Růžičku, který je podobným typem hráče jako Gulaš. Elitní střelec Třince patřil ke kandidátům hlavní nominace, leč neuspěl. Spolu s Jakubem Klepišem ho pak Josef Jandač jmenoval mezi hlavní adepty pro případnou náhradu. "Tihle kluci vědí, jak se situace má. Jsme s nimi v kontaktu, známe jejich program. Kdyby se cokoli stalo, máme další varianty a budeme reagovat," řekl Jandač při středečním odletu z Prahy.

Růžička by měl do Koreje v nejbližší době vyrazit, zamíří přímo do Pchjongčchangu, kam se reprezentanti v průběhu pondělí přesunou autobusy ze Soulu. Mistr světa 2010 začne s týmem trénovat, definitivní uzavření české soupisky bude záležet na zdravotním stavu a,výsledcích kontrolních vyšetření Milana Gulaše. A také s ohledem na situaci Michala Vondrky, kterého trápila viróza. Chomutovský útočník v Soulu neabsolvoval utkání s Finy, ovšem jeho stav se lepší a olympijský start by ohrožen být neměl. Všichni ostatní hokejisté (s výjimkou třetího brankáře Bartošáka) do zápasu se Suomi zasáhli.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz