Budíček! Zohorna naštvané fans neslyšel. Pasta nevyřeší vše, říká Červenka

Foto: Jan Beneš, Český hokej

17. května 20:07

Ondřej Mach

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Nepřesvědčivý start letošního šampionátu ve Finsku ze strany českého týmu vyvrcholil historickou porážkou s Rakouskem. Dobrá nálada z přípravy vyprchala, reprezentace se bleskově ocitla v nekomfortní situaci.

A před sebou má kopu práce. Češi proti slabším soupeřům nejsou dominantní, vazby mezi útočníky nefungují, finální fáze drhne. 

„Myslím, že jsme měli šance na druhý gól. Bohužel se nám to nepodařilo a Rakušáci třicet vteřin před koncem vyrovnali,“ mrzí útočníka Hynka Zohornu.

„Nedokážu to takhle rychle posoudit. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale asi ne dost. Měli jsme dát víc gólů,“ přidává se kapitán Roman Červenka.

„Celý zápas jsme hráli hru, co jsme chtěli hrát.“

Jeho parta v závěrečné periodě držela hubený náskok, místo pojistky ale pár desítek sekund před sirénou přišla studená sprcha. Nebyl národní tým v závěru příliš pasivní?

„To si nemyslím. Celý zápas jsme hráli hru, co jsme chtěli hrát,“ překvapí Zohorna svou odpovědí po zápase. 

Papírový favorit nezlomil duel na svou stranu ani v prodloužení. Nájezdová loterie vyšla lépe Rakousku, které nad Českem slaví první triumf po 90 letech.

„Do nájezdů už jde člověk psychicky nalomený. Tahali jsme za delší konec, je to nepříjemné. Musíme se z toho oklepat a jít dál,“ povídá Červenka.

„Do nájezdů už jde člověk psychicky nalomený.“

Co zaznělo v kabině, to český lídr prozradit nechtěl. Vlažný vstup do mistrovství ale bude předmětem další diskuze. „Určitě si sedneme. Turnaj je dlouhý, musíme být lepší. Nemyslím si, že by se někdo na něco vykašlal,“ přemítá.

Skupinky fanoušků, které přijely národní tým podpořit skoro dva tisíce kilometrů daleko, daly na konci základní hrací doby průchod frustraci. 

Budíček! ozývalo se ztichlou Nokia Arenou v Tampere.

„Asi se to neposlouchá dobře, já jsem to osobně ale neslyšel. Nevím, jak to mysleli,“ krčí rameny Zohorna.

„Asi se to neposlouchá dobře, já jsem to osobně ale neslyšel.“

Útočník švédského Oskarshamnu má v nohách těžkou šichtu: kvůli absenci Dominika Simona odehrál čtyřicet minut na křídle druhé i čtvrté formace.

„Bylo důležité zkrátit shifty, abych se někde nezavařil. Dvě třetiny jsem to takhle odjezdil,“ popisuje neobvyklou situaci.

Čeští příznivci tak mohou pouze doufat, že nepříznivý vývoj základní skupiny se otočí s příjezdem hvězdného Davida Pastrňáka.

„Ale zase nemůžeme čekat, že jeden hráč všechno vyřeší. Sám asi zápasy vyhrávat nebude, i když bychom asi byli rádi,“ tvrdí Červenka.

„Zase nemůžeme čekat, že jeden hráč všechno vyřeší. Sám zápasy vyhrávat nebude.“

S avizovanými posilami z NHL si některý z forvardů pro následující zápasy vytáhne pomyslného Černého Petra. Zohorna si však nad svou pozici v útočné hierarchii hlavu neláme.

„Jsme tady jako tým. Jaká bude soupiska pro další zápas, to necháváme na trenérech,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz