Budeme to mít složité, zní z Kladna. Lubina krotí euforii: Ještě 10 zápasů

Foto: hcdynamo.cz

Hokejisté Pardubic vlétli do baráže ve velkém stylu, po dvou zápasech mají na kontě šest bodů při skóre 9:1. Zato Kladno ještě nedalo ani gól, naposledy podlehlo Dynamu vysoko 0:5.

Nový fanshop

Parta kolem Jaromíra Jágra či Tomáše Plekance se neskutečně trápí v koncovce. Už v úvodním kole jí v Chomutově nestačilo ke skórování ani 45 střel, proti Pardubicím se neujal žádný ze 34 pokusů. „Bez gólu nemůžeme uspět,“ uvědomuje si kouč David Čermák.

Rytíři přitom do domácí bitvy nevstoupili vůbec špatně. „Je to tak, na začátku jsme měli šance, ale neproměnili je,“ mrzí Čermáka. „Důležité bylo, že jsme přečkali úvodní nápor domácích a zvládli takticky dobře první dějství,“ souhlasí pardubický Ladislav Lubina.

Skóre se poprvé měnilo v čase 27:37, kdy využil přesilovku Marek Hovorka. Když za dalších 62 sekund přidal druhý gól Ondřej Machala, domácí to nalomilo. „Pak už to byla z naší strany spíš taková křeč, soupeř si to dobře pohlídal a byl už lepší,“ přiznává Čermák.

Pardubičtí nakonec slavili jasnou výhru 5:0 a potěšili tím nejen početný kotel svých fanoušků. „Drželi jsme se plánu, jak utkání chceme vést. Musím hráčům poděkovat, že to splnili a zápas takhle zvládli,“ těší Lubinu druhé vítězství v klíčových bojích o udržení.

„Vstup do baráže je důležitý, od něj se potom odvíjí vnitřní klid hráčů a mužstva. Pro nás je to pozitivní, ale jsou za námi jen dva zápasy a před námi dalších deset. Nemá cenu z toho dělat žádné velké závěry, musíme pracovat pořád stejně zodpovědně,“ velí.

Zatímco stoprocentní Dynamo zdobí skóre 9:1, Rytíři uzavírají čtyřčlennou tabulku s hrozivým skóre 0:7. „Budeme to mít složité, ale když hrají čtyři týmy pořád mezi sebou, body naskakují strašně rychle, my teď musíme doma porazit Motor,“ má jasno Čermák.

Sestřih utkání Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz