Budějovická senzace: Motor povede Václav Prospal!

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Senzací se podle Slovníku cizích slov rozumí událost způsobující překvapení, vzrušení nebo údiv. Zkrátka to, co nyní zažívají českobudějovičtí fanoušci.

Nový fanshop

Novým lídrem realizačního týmu Motoru se totiž stal Václav Prospal, v současnosti asistent trenéra u české reprezentace. V prvoligovém klubu bude mít na starost celý sportovní úsek.

„O návratu do Českých Budějovic jsem dlouho uvažoval, k Motoru mám hodně blízký vztah a záleží mi na něm. S rodinou jsme se nakonec rozhodli, že se vrátíme do Čech, a já se tak postavím výzvě vrátit České Budějovice na výsluní. Moc se na to těším," uvedl Prospal pro hcmotor.cz.

Hokejista s více než tisícovkou startů v NHL dosud trenérem profesionálního mužstva nebyl. Na Floridě se věnoval mládeži. Angažoval se však u české reprezentace, kde dělá poslední dvě sezony asistenta Josefu Jandačovi. 

Kdo bude Prospalovi pomáhat, a zda bude v nějaké pozici pokračovat dosavadní hlavní kouč Marian Jelínek, není známo. „Václav podepsal smlouvu na dva roky a své spolupracovníky si vybere sám podle svého přesvědčení," vysvětlil Stanislav Bednařík, generální manažer Českých Budějovic. 

„Můžu slíbit, že do toho dám všechno. Tak, jak jsem to dělal i jako hráč."

Motor má za sebou neúspěšnou sezonu – místo toho, aby nyní bojoval o postup v baráži, má dovolenou. Vypadl totiž v semifinále WSM Ligy s Kladnem. 

Návrat jednoho z nejúspěšnějších odchovanců je podle klubových stránek začátkem nové etapy, která má ovšem stále stejný cíl. „Věřím, že nás v tom fandové nenechají a budou stát za tím, co chceme a co si přejeme. Já za sebe můžu slíbit, že do toho dám všechno. Tak, jak jsem to dělal i jako hráč," hlásí Prospal, který byl u postupu Budějovic z první ligy do extraligy ve výlukové sezoně 2004/2005.

Václava Prospala mohli českobudějovičtí fanoušci během play off spatřit v hledišti.

Václava Prospala mohli českobudějovičtí fanoušci během play off spatřit v hledišti. | Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz