Budějovice pořád nemají dost! Přichází Hawerchuk, syn legendy NHL

Foto: barriecolts.com

Motor představil další – už sedmou – posilu do útoku: kanadského mladíčka Bena Hawerchuka. V prvoligovém klubu je zatím na zkoušce.

HokejkaTV

Syn slavného Dala Hawerchuka, člena Hokejové síně slávy, má za sebou pět sezon v dresu Barrie Colts. V minulém ročníku juniorské OHL získal Ben Hawerchuk během 62 zápasů padesát bodů (27+23).

Byl tak třetím nejproduktivnějším hráčem týmu, kde se potkal například s Matějem Pekařem nebo jednou z hvězd letošního draftu Ryanem Suzukim. Ve statistice +/- skončil na -6. 

Hawerchuk do NHL draftovaný nebyl, teď tedy zkusí štěstí v Evropě. „Díky severoamerickým kontaktům trenéra Václava Prospala přijde do letní přípravy Motoru a zabojuje o své místo v sestavě," stojí na českobudějovickém webu. 180 centimetrů vysoký křídelník se v kabině Motoru potká například s krajanem Davidem Gilbertem.

Hawerchuk je pro Motor už sedmou letní posilou do útoku. V českobudějovické ofenzivě tedy bude obrovská konkurence: v současné chvíli je na soupisce hned osmnáct forvardů nejuniorského věku a k tomu ještě mládežničtí reprezentanti Martin Beránek a Jakub Čížek s Pavlem Novákem...

Motor prostě staví tým na postup.

Dosud potvrzené změny v Motoru

Příchody
Jakub Suchánek (O, Jihlava)
Radek Prokeš (Ú, Prostějov)
Jan Kloz (Ú, Pardubice)
Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek)
Miroslav Holec (Ú, Olomouc)
Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem)
Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov)
Ben Hawerchuk (Ú, Barrie Colts, OHL)

Odchody
Zdeněk Kutlák (O, ?)
Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav)
Cody Bradley (Ú, ?)
Jakub Doktor (Ú, Vsetín)
Miloslav Čermák (Ú, ?)
Petr Kváča (G, Třinec)

Aktuální soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankář: Jan Strmeň.

Obránci: Ondřej Kachyňa, Vojtěch Doktor, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený.

Útočník: Jakub Babka, Martin Beránek, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Jan Tlačil, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert, Ben Hawerchuk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz