Bude plná hala, ví před čtvrtfinále s Finkami Novák. Chceme vyhrát!

Foto: Martin Mašek

I v posledním skupinovém zápase proti Němkám dokázaly jeho svěřenkyně vyhrát a uzavřely tak první část světového šampionátu bez ztráty kytičky. Teď už se trenér českých hokejistek Petr Novák může těšit na čtvrteční čtvrtfinále s domácími Finkami. „Budeme chtít samozřejmě vyhrát,“ vzkazuje.

Nový fanshop

Před turnajem to čekal jen málokdo, přesto zůstávají české hokejistky jako jeden ze dvou týmů stále neporaženy. Dokonce ještě neztratily ani bod. Skvělou formu potvrdily v úterním duelu proti Němkám, v němž byly celou dobu aktivnější, vytvářely si více šancí a nakonec vyhrály 2:0.

» Vyřazovací část MS žen: Češky jdou ve čtvrtfinále na domácí Finky!

„Na zápas jsme se připravovali stejně zodpovědně jako na ty předchozí tři. Rozdíl byl v tom, že jsme byli asi opravdu lepší. Udávali jsme tempo a dali jsme dva góly. Němky asi v podstatě neměly žádnou vážnější šanci,“ glosuje průběh utkání kouč Petr Novák.

Češky zasypaly západní sousedky 37 střelami, brankářka Ivonne Schröderová však nakonec musela lovit ze sítě puk jen dvakrát. „Když se podíváte na naše výsledky, moc gólů nepadá. Akorát Švédkám jsme dali pět, ale jinak to byly samé upachtěné výsledky. Ale dva stačily, tak buďme rádi za to,“ říká Novák.

Finky by nás mohly podcenit, říká kapitánka Mills

Nejlepšími střelkyněmi českého mužstva byly před utkáním Denisa Křížová a Tereza Vanišová, jejich gólový výkon dorovnala proti Němkám kapitánka Alena Mills, která se postarala o obě branky Češek. „Jsme rádi, že se rozstřílela a že dává góly i více hráček než jedna nebo než jeden útok,“ hlásí bývalý kouč slávistické juniorky.

Němky se k mnoha střeleckým příležitostem nedostaly, nakonec jim statistici spočítali jen 10 střel na branku. Ani jedna neprošla přes debutantku v české svatyni Kristýnu Bláhovou, jež si tak při svém prvním startu na MS mohla zapsat čisté konto. „Chytala dobře. Neměla žádný extra těžký zákrok, ale je dobře, že si vyzkoušela atmosféru, a ještě lépe, že vychytala nulu.“

Češky dnes čeká odpolední trénink, předposlední před čtvrtfinále proti domácím Finkám. „Ještě nevíme, na čem zapracovat. Uděláme lehký trénink, ale teď už asi na nic nenatrénujeme. Budeme se soustředit na to, abychom zregenerovali, odpočinuli si a mohli hrát ne na 100, ale na 110 %.“

Bezchybná debutanta Bláhová: Nula byla v pohodě

Domácí hráčky skončily třetí ve skupině A za zámořskou dvojicí Kanada – Spojené státy. Právě s nimi prohrály 1:6 a 2:6, zbývající zápasy vyhrály. Obecně jsou považovány za nejsilnější evropský tým. Češky se ale rozhodně před svým soupeřem nesesypou.

„Musíme je potrápit. Bude plná hala a přijde spousta diváků. Budem chtít samozřejmě vyhrát,“ burcuje Novák. „Nejdeme do toho s poraženeckou náladou. Podáme koncentrovaný výkon a zkusíme zahrozit z nějakých rychlých protiútoků,“ naznačuje.

Čtvrtfinálový zápas proti Finkám je na programu ve čtvrtek od 18:30 SEČ. Ve zbývajících utkáních play off se potkají Spojené státy s Japonskem, Kanada proti Německu a Rusko se Švýcarskem.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz