Bubny či chorály na tréninku aneb Jak fanoušci překvapili Vítkovice

Foto: hc-vitkovice.cz

Když vítkovičtí hokejisté ve čtvrtek odpoledne vstupovali na led Multifunkční haly, kde v rámci přípravy na novou sezonu absolvovali další ze série tréninků, čekalo je velké překvapení.

HokejkaTV

Přivítal je obrovský transparent „Trénink je potřeba na všech pozicích! Stojíme za vámi! Jsme v tom společně! Všichni za Vítkovice!“ se skupinkou asi dvou desítek nejvěrnějších příznivců, kteří tímto způsobem nově složenému vítkovickému výběru vyjádřili podporu. Nechyběly ani vlajky, bubny, chorály. A hlavně nepřetržité skandování.

Fanouškům se povedlo hráče pořádně překvapit a taky potěšit. „Nevěděli jsme, že se něco takového chystá a najednou jdeme na trénink a tam bubny, transparent... Velký dík za tohle všem, kteří dorazili nebo se na tom jen podíleli, udělalo nám to velkou radost,“ říká za kabinu ostravského mužstva jeho nejzkušenější hráč Jan Výtisk.

„Něco takového jsem ještě v životě nezažil.“

„Něco takového jsem ještě v životě nezažil,“ žasne slovenský obránce Martin Bodák. „Máme z toho velkou radost a dobíjí nás to pozitivní energií,“ dodává hlavní trenér Jakub Petr. Jeho tým se fanouškům za podporu odvděčil, po tréninku se seřadil ke klasické děkovačce a zazpíval si s nimi chorál, který pravidelně zní po vítězných duelech.

Nápad se upekl dost narychlo. „Vnímáme komentáře fanoušků a dalších lidí na sociálních sítích a vidíme, že je to většinou jen kritika a nedůvěra. Proto jsme se narychlo rozhodli překvapit hráče na odpoledním tréninku a ukázat jim, že za nimi alespoň my věrní stojíme,“ prozrazuje předsedkyně Fanclubu HC Vítkovice Gabriela Musilová.

„Chceme, aby i noví hráči viděli, že vítkovický fanoušek, to nejsou jen negativní komentáře na Facebooku.“

„Chceme, aby i noví hráči viděli, že vítkovický fanoušek, to nejsou jen negativní komentáře na Facebooku. A také jsme jim chtěli popřát hodně štěstí před cestou do Švýcarska,“ dodává. Na herní soustředění v Sursee vyrážejí Ostravané už v noci z pátku na sobotu, na Lehner Cupu narazí na Davos, Rapperswil, Zug a Ambri.

Zápasy HC VÍTKOVICE RIDERA ve Švýcarsku

11.08. 17:00 HC Davos – HC VÍTKOVICE RIDERA (v Sursee)
13.08. 19:45 SC Rapperswil-Jona Lakers – HC VÍTKOVICE RIDERA
15.08. 17:00 EV Zug – HC VÍTKOVICE RIDERA (v Sursee)
17.08. 16:00 HC Ambri-Piotta – HC VÍTKOVICE RIDERA (v Sursee)

Aktuální soupiska HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda.

Obránci:
Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci:
Jozef Baláž, Jan Bernovský, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Erik Němec, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz