Brutální zákrok! soudí ČSLH. Vsetínský Vítek si nezahraje do 31. října

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

5. března 2018, 15:28

hokej.cz

Výkonný výbor ČSLH se při projednávání pravidelné zprávy disciplinární komise ČSLH zabýval z vlastního podnětu rozhodnutím, kterým byl Davidu Vítkovi uložen na mimořádném jednání komise za zákrok na protihráče Vladimíra Sičáka v utkání VHK ROBE Vsetín – HC Energie Karlovy Vary nepodmíněný zákaz činnosti v pěti soutěžních utkáních za Zásah do hlavy a krku.

HokejkaTV

Vítek vedl svůj zákrok se značnou intenzitou, ve vysoké nájezdové rychlosti, mimo zorný úhel protihráče a bez snahy hrát kotouč, ačkoli si musel být vědom, že protihráč, vázaný jiným soubojem, má minimální možnost se střetu bránit. Rozhodčí uložili Davidu Vítkovi za zákrok, vedený z pozice tzv. třetího hráče v souboji, větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy a krku, protihráč Vladimír Sičák utkání v důsledku střetu a poranění hlavy, které utrpěl, nedokončil.

Po prostudování videozáznamu výkonný výboru ČSLH původní rozhodnutí disciplinární komise zrušil a vzhledem k brutálnímu charakteru zákroku, vysoké míře nebezpečnosti pro zdraví dalších účastníků utkání a způsobu provedení, který zcela vybočuje z běžného rámce, uložil vsetínskému útočníkovi Davidu Vítkovi trest nepodmíněného zastavení činnosti do 31. října 2018. V uvedeném období nesmí hráč nastoupit v žádné soutěži, řízené a organizované ČSLH. Na druhou stranu ale většinu období zabere letní přestávka, nový ročník soutěží odstartuje až v září.

Výkonný výbor ČSLH uplatnil v uvedeném případě ustanovení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, na jehož základě může jako řídící orgán soutěže přezkoumat rozhodnutí jednotlivých komisí. Vzal přitom v potaz, že se jednalo o úmyslný zákrok vedený loktem na hlavu protihráče a dal najevo, že podobné jednání nehodlá tolerovat.

 

Pozdravy z nemocnice, dnes mě pustí ale na hokej to nevypada.

Příspěvek sdílený Sičák Vladimír (@sicakvladimir),Bře 3, 2018 v 11:14 PST

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz