Bruslaři vítají osm posil. V čele mistr Vampola, Hanzlík či Orsava

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

1. května 2016, 10:03

David Jahoda

Přestupové období otevřelo svá okna dokořán, do světa putují informace o nejrůznějších přesunech hráčů. Výjimkou není ani Mladá Boleslav, která hlásí osm posil! Mezi nimi jsou například očekávané příchody čerstvého mistra extraligy Petra Vampoly či mladoboleslavského rodáka Jana Hanzlíka. Defenzívu Bruslařů vyztuží také vítkovické duo Štich s Pastorem, dalšími posilami do útoku jsou Orsava a Pospíšil. Do brankoviště přibyl Lukáš, vrací se také mladík Růžička. Loučí se Jarůšek, Klimenta nebo Rys.

HokejkaSHOPvanoce

Informace o tom, že má do Mladé Boleslavi namířeno jak útočník Petr Vampola, tak obránce Jan Hanzlík, vyplavaly na povrch již před několika dny. Bruslařský klub však vše oficiálně potvrdil až nyní. Vampola působil předchozí tři sezony v Liberci, s nímž se rozloučil nejlepším možným způsobem – ziskem titulu. Boleslav bude pro Vampolu po Vsetínu, Plzni a Liberci čtvrtým extraligovým angažmá. 

Po dlouhých patnácti letech obleče dres klubu z rodného města Jan Hanzlík. Ten strávil převážnou část kariéry ve Spartě, poslední tři sezony působil v brněnské Kometě. Dres Mladé Boleslavi už oblékl v ročníku 2001/02, to však středočeský celek působil ještě v druhé lize. Další zkušenost do obrany Bruslařů přichází v podobě ostříleného Davida Šticha, který stejně jako další zadák Tomáš Pastor, přichází z Vítkovic. 

Společně s Vampolou přibyli do útočných řad Mladé Boleslavi dva rodáci ze Šumperka. Prvním z nich je Jakub Orsava, který po letech strávených v Třinci během uplynulé sezony zamířil výměnou za Radoslava Tybora do Pardubic. Tím druhým je Tomáš Pospíšil, který v extralize už oblékl dres Třince, Brna, Slavie, Liberce a Hradce Králové. 

K Rittichovi Lukáš, končí Jarůšek a Klimenta

Beze změny nezůstal ani post brankáře. Společně s Davidem Rittichem vytvoří gólmanskou dvojici Jan Lukáš, který na konci uplynulého ročníku pomáhal Znojmu v cestě do finále EBEL. Odchovanec Olomouce za sebou už má také působení ve Spartě či Lvu Praha. Po roční anabázi v zámoří hlásí návrat do Mladé Boleslavi také teprve devatenáctiletý brankář Jan Růžička.

Ovšem ani výčet hráčů, kteří už nadále v Mladé Boleslavi pokračovat nebudou, není zrovna krátký. Končí brankář Martin Růžička, obránci Václav Kočí s Martinem Rýglem a útočníci Michal Bárta, Radim Hruška, Richard Jarůšek, Tomáš Klimenta s Jiřím Rysem. Na nové smlouvě se naopak s Bruslaři dohodla dvojice obránců Jiří Kurka a David Bernad, Středočeši si pojistili také útočníka Lukáše Volfa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz