Bruslaři těsně neprošli do play off. Je to hořké, přiznává Grim

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mladá Boleslav se dlouho držela na první pozici nižší nadstavbové skupiny Extraligy staršího dorostu, nakonec šla do skupiny o účast v play off jako třetí tým tabulky. Ani minimální ztráta na soupeře jí ale nepomohla k postupu do vyřazovacích bojů, díky skvělému finiši Bruslaře předskočil Havířov. „Nezvládli jsme klíčový zápas, ale chyba nebyla jen v něm. Už dřív jsme zbytečně ztratili body," ohlížel se brankář Adam Dusil.

Nový fanshop

Sezona to pro Mladou Boleslav jako byla na horské dráze. Bruslaři skončili v základní části ve své skupině předposlední, bodově překonali pouze sestupující Letňany, pak ale Středočeši zabrali.

„Myslím si, že jsme neměli lehkou základní skupinu. I tak se ale nakonec povedlo klukům vybojovat dost bodů do dalších bojů o play off. Dá se říct, že s týmem, jaký jsme měli, jsme se nakonec dostali hodně daleko, výsledek však nakonec trochu hořký je," komentoval Jan Grim.

V nadstavbové skupině o umístění se Mladoboleslavští dlouho prali o první příčku s Olomoucí. Nakonec je předskočil i Havířov.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Bylo to velmi blízko. Otázka pár zápasů a pár bodů... Nezvládli jsme nejklíčovější zápas s Havířovem, ale chyba nebyla jen tady. Už dřív v sezoně jsme zbytečně ztráceli body například s Warriorem nebo Letňany," litoval brankář Adam Dusil.

Zmiňovaný klíčový zápas proti Havířovu navíc rozhodla jediná branka, když se krátce po začátku prodloužení prosadil Jan Bambula. Na výhru Boleslavským nestačilo ani 27 přesných Dusilových zákroků.

„Bezprostředně po zápase jsem byl opravdu hodně zklamaný, i když vím, že jsem chytal dobře. Byl to těžký zápas i z hlediska psychiky, ale musím říct, že výkon soupeřova brankáře Michala Dufka (41 zákroků, pozn. red.) byl opravdu špičkový, zasloužil si jím výhru. Naopak nás dostalo to, co nás trápilo celý ročník, koncovka. Každopádně až na Vsetín jsme všechna utkání zvládli a určitě se nemáme za co stydět," ohlížel se Dusil.

„Olomouc měla velký náskok a neztrácela body s papírově slabšími soupeři. Havířov zase ukázal bojovné srdce a skvělou organizovanou hru. Sezonu jsme si i tak shrnuli jako úspěšnou, ale postupem do play off bychom naplnili naše předsezonní cíle," dodal Grim.

Právě šikovný útočník společně s talentovaným brankářem Adamem Dusilem posílili před začátkem ročníku Mladou Boleslav příchodem z pražské Slavie. „Přestup byl jednoduchý, nebyl jsem hráč Slavie a v Boleslavi jsem cítil větší zájem se mnou pracovat. Mám ale na Slavii převážně skvělé vzpomínky a děkuji jim za jejich čas a energii," řekl o působení v pražkém klubu Grim.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Ve starším dorostu Slavie si chtěli nechat dva brankáře ročníku 2000 a mě poslat na střídavé starty do ligy. Byl jsem přesvědčen, že na extraligu mám, a chtěl jsem si najít nové angažmá. Boleslav byla nejvíc po ruce. Byl jsem tady na zkoušku a nakonec mi řekli, že by měli zájem," prozradil svou cestu do Bruslařského klubu Dusil.

„Rozhodování bylo velmi těžké už jen z důvodu, že jsem bydlel pět minut od zimáku Slavie a byl jsem tam v podstatě od přípravky. Řekl jsem si, že po minulé, velmi nevydařené sezoně by změna neuškodila a také, že by v Boleslavi mohlo být lepší zázemí, což se potvrdilo," pokračoval nadějný brankář.

Tomu už sezona končí, na vypadnutí se ale snaží najít i pozitiva. „Určitě v první řadě musím dohnat učivo ve škole. Poté si od hokeje chvilku odpočinu, chceme jet s kamarádem na hory, možná by mohla přijít i nějaká dovolená u moře. Co se týče hokeje, tak chci zapracovat na práci s holí a trpělivosti v brance."

Pro Jana Grima nejspíš sezona naopak ještě nekončí. „Doufám, že jsem ještě neskončil a naskočím minimálně do pár zápasů v juniorce. Po sezoně každopádně musím nabrat hodně sil na další ročník, kdy budu bojovat o budoucnost v další kariéře," dodal útočník Bruslařů.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz