Brousek Štich se vrací do extraligy. Kladno mění za Piráty

Foto: piratichomutov.cz

Chomutovský klub vítá další posilu. Defenzivě Pirátů dodá důraz David Štich, který naposledy působil v prvoligovém Kladně. Urostlý zadák přichází na sever Čech papírově z pražské Slavie, jež vlastnila jeho hráčská práva. Teď se jich vzdala výměnou za práva Jiřího Drtiny. Ten strávil uplynulou sezonu v pražském klubu na hostování. Piráti o tom informovali prostřednictvím tiskové zprávy.

Plekanec Chance liga

David Štich s hokejem začínal v rodné Plzni, kde v necelých šestnácti letech poprvé naskočil do české nejvyšší soutěže. Hned o rok později s reprezentační osmnáctkou slavil bronz na světovém šampionátu.

Čtyři ročníky se zkoušel prosadit v zámoří, kde nastupoval v Quebec Major Junior Hockey League, kde oblékal dres Saint John Sea Dogs a Montreal Juniors. Čtyři zápasy odehrál za Hartford v AHL, ve stejné soutěži přidal dva starty za výběr Peoria Rivermen.

Chomutov vítá posily do útoku. Vrací se Dlouhý a Stránský »

Pak se důrazný obránce vrátil zpátky do Česka. Přes Liberec a Benátky nad Jizerou se dostal do pražské Slavie, kde strávil dvě extraligové sezony. Následně se přesunul do Vítkovic, kde byl rok, stejně jako následně v Mladé Boleslavi.

V posledním ročníku nastupoval devětadvacetiletý hokejista ve WSM Lize za Kladno. Teď se vrací do nejvyšší soutěže, kde bude hájit barvy Pirátů. Těm se tak už rýsuje podoba defenzivy. Chomutovští udrželi Rolanda Knota se Stanislavem Dietzem. Z kádru třineckého vicemistra dorazil Bohumil Jank.

Piráti posilují brankoviště, získali mladíka Stezku »

„S Davidem získáváme podobně důrazného obránce, jakým je i Bohouš Jank. I on umí hru přitvrdit a být pro soupeře hodně nepříjemný,“ říká na adresu nové posily hlavní kouč a sportovní manažer Vladimír Růžička.

Vedle Šticha, který je ceněný pro svou fyzickou hru, klub získal mladého brankáře Aleše Stezku z Liberce. Ofenzivu Pirátů by měli pozvednout útočníci Adam Dlouhý a Jan Stránský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz