Brno vyslalo do finálového boje Gulašiho v zelené helmě

Foto: Radegast index

Celou sezónu trpělivě sledoval bouráka Výtiska, jak v Radegast indexu sbírá jeden triumf za druhým. Dřel dál pro tým, kterému výrazně pomohl k finálové účasti a čekal na svoji příležitost. Právem se tak stal vítězem semifinálové série v hodnocení Radegast indexu. Michal Gulaši na startu finále nasadil zelenou helmu pro největšího bojovníka a pere se o úspěch Komety Brno.

HokejkaTV

Michal Gulaši je obráncem s především defenzivními povinnostmi, přesto se mu povedlo ve třetím utkání semifinálové série proti Hradci Králové vstřelit gól. „Je to příjemný pocit, když se člověk trefí a pomůže mužstvu, ale my jsme věděli, že nás čeká tvrdý boj, a to se taky vyplnilo. O to víc nás finálová účast těší,“ prohlásil brněnský obránce.

V celkovém hodnocení semifinálového Radegast indexu nasbíral třicet bodů a zanechal za sebou hned tři hradecké hráče. „Moje hra je založená na bojovnosti a obětavosti už dlouho. To, že jsem díky tomu teď získal zelenou helmu, beru jako odměnu za svoji práci.“

V každém zápase ze sebe vydává maximum, patří mezi nejobětavější a nejbojovnější hráče Komety Brno. Přesto Michal Gulaši ve svém hodnocení staví týmovost nad individualitu. „Na ledě není jediný člověk. Je tam šest hráčů včetně gólmana. To, že já mezi nimi budu v zelené helmě, považuji za menší bonus,“ říká historicky první nositel zelené helmy, který se navíc v sezóně 2013/14 stal celkovým vítězem Radegast indexu – v dresu Karlových Varů.

Jeho hra se za tu dobu nijak nezměnila a Gulaši tak tradičně patří k nejlépe hodnoceným hráčům této metriky. „Přiznám se, že se víc soustředím na hru týmu a naše výsledky než na individuální statistiky, ale každého takového ocenění si vážím,“ přiznal před prvním finálovým bojem Michal Gulaši. Borec v zelené helmě uzavírá letošní Radegast index, jehož je semifinálovým vítězem.

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezóny 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce, během play off je pak odměňován vždy nejlepší hráč dané části play off, jehož tým postoupí do další fáze bojů. Více zde.

Co je Hořká volba?

Hořká volba je součást letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže. Projekt si kladl za cíl najít v každém extraligovém klubu nejobětavějšího fanouška, který se obětoval pro svůj klub. Více informací o projektu najdete na www.horkavolba.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz