Brněnský talent Střondala pomohl skolit lídra. Zdobí nás týmovost, hlásí

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Play off juniorské extraligy klepe na dveře. Jeden z velkých šlágrů se hrál v sobotu po poledni na ledě třetího Brna, kam zavítala vedoucí Plzeň. Domácí lídra tabulky skolil i díky příspěvku Vojtěcha Střondaly, který prožívá coby věkem starší dorostenec skvělou sezonu mezi juniory. „Máme v kabině pohodu, s kluky jsme si všichni sedli. Hrajeme týmově a snažíme se tahat za jeden provaz,“ říká.

Jágr Chance liga

Kometa duel proti lídrovi zvládla možná až překvapivě hladce, zaslouženě vyhrála 4:1. „Určitě jsme spokojeni. Jsou to dobré tři body, které zůstaly doma, obzvlášť když šlo o duel s Plzní. Snažili jsme se dobře bruslit, hrát do těla, o což se pokoušel i soupeř, ale my proměnili hodně šancí a zaslouženě vyhráli,“ popisuje Střondala.

„Nějak jsme nevnímali, že se hraje o čelo tabulky. Věděli jsme, že Plzeň bude těžkým soupeřem, a snažili jsme se co nejlépe připravit,“ dodává sedmnáctiletý borec. Domácí také chtěli napravit den starou porážku s Českými Budějovicemi. „Chtěli jsme být aktivnější, více střílet a více bruslit. Den předtím tam toho tolik nebylo, ale proti Plzni jsme to napravili a bylo to lepší.“

Sám navíc otevřel skóre duelu. „Plzeň rozehrávala, ale Matěj Svoboda přihrávku vystihl. Dobře mi to nahrál, já do toho z jedničky plácl a byl z toho gól,“ reaguje. Právě se Svobodou už loni vytvořili úderné duo ve starším dorostu, na což teď navazují i v juniorce. „Hrajeme spolu už druhou sezonu a myslím, že už o sobě nějakým způsobem víme. Víme, kdy si máme nahrát, kde si kdo najíždí a podobně. Určitě si vyhovíme,“ kvituje vzájemnou spolupráci.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Ve třetí třetině se v duelu začalo přiostřovat, k vidění byly na poměry juniorského hokeje neobvykle ostré zákroky. „Věděli jsme, že do nás půjdou, takže jsme se snažili vyvarovat chyb v rozehrávce a různch kliček s pukem. Hráli jsme jednoduše a udrželi to,“ nastiňuje herní plán.

„Na každém soupeři je znát nervozita, když prohrává, nikomu to není příjemné. I tom ale hokej je,“ pokračuje ve svém povídání. Hrdinou zápasu se stal navíc brankář Lukáš Dostál, který držel Brno nad vodou. „Dosty podává celou sezónu skvělé výkony, a to jak ve WSM Lize, tak i v juniorce. Dost nám pomáhá a je to naše velká jistota,“ oceňuje Střondala svého spoluhráče.

Věkem starší dorostenec nastupuje letos střídavě právě v dorostu i v juniorce. A v obou kategoriích září. „V juniorce jsou starší kluci, kteří jsou silovější, rychlejší oproti staršímu dorostu.“ Navíc mu nevadí ani z jeho pohledu hodně nahuštěný program. „Musíme na to být připraveni. V letní přípravě jsme hodně trénovali, takže bychom to měli zvládat a bude to čím dál tím náročnější. Musíme být na klíčovou fázi sezony připraveni,“ myslí už na blížící se play off.

Navíc přiznává, že mu v rozvoji pomáhají i reprezentační starty. „Každému hráči zvedne sebevědomí, když jede na nějaký reprezentační sraz, pozná nové kluky a nové prostředí. Je tam s jinými trenéry a je to skvělá zkušenost,“ tvrdí mladík, jenž si na podzim odbyl debut také v áčku Komety.

Také junioři si začínají uvědomovat, že se základní část blíží ke svému konci. „Snažíme se k zápasům přistupovat aktivněji, připravovat se na ně u videa. Už se pomalu chystáme na play off,“ přemítá. Podle něj je navíc tým ve výborném rozpoložení.

„Máme v kabině pohodu, s kluky jsme si všichni sedli. V šatně je klid a žádný nepořádek, a všichni jsou tedy spokojeni,“ hovoří o celém týmu. „Hrajeme týmově a nemáme žádné jedince, kteří by to brali na sebe. Snažíme se tahat za jeden provaz, a v tom je naše síla,“ uzavírá Střondala, který zatím letos přispěl Kometě 18 body za 4 góly a 14 asistencí.

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz