Brněnský střelec Mueller o češtině, životě v Brně, synovi a vlastním příjmení

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

30. října 2018, 14:05

Daniel Kinc

V extralize se pomalu zabydlel, během úvodní čtvrtiny se zařadil mezi osobnosti nejen týmu, ale celé soutěže. Útočník brněnské Komety Peter Mueller ukazuje, že je pro českou nejvyšší soutěž vskutku luxusním hokejovým zbožím.

Jágr Chance liga

Zejména fanoušci modro-bílých si nejen jeho bodový přísun, ale také chování, ochotu a přístup nemůžou vynachválit. Naposledy americký útočník pomohl Kometě k výhře 3:1 nad Chomutovem a kotel si jej vyžádal na tradiční děkovačku. Po vítězném zápase navíc přišla řeč i na mimohokejová témata.

Utkání proti Chomutovu jste zvládli, vyhráli jste 3:1. Vy osobně jste si navíc do statistik zapsal gól a asistenci.
Byl to dobrý zápas. Chtěli jsme odčinit předchozí víkend, kdy jsme dvakrát prohráli, především jsme se chtěli vrátit k naší hře. Je pro nás klíčové, abychom hráli hodně na puku, kombinovali a vytvářeli si šance. Proti Chomutovu se nám všechny tyto aspekty dařily, obzvláště pak v první třetině.

Piráti snížili na 1:3 chvíli před druhou sirénou. Nezačali jste se trochu bát o výsledek?
Určitě není příjemné, když inkasujete snižující branku krátce před koncem třetiny. Góly do šatny jsou pro tým ale složité vždy. My jsme se ale nesložili, dobře nastoupili do třetí třetiny a byli jsme schopni se s tím vypořádat dobře.

Na začátku druhé třetiny jste parádně nabil Ondřeji Němcovi, který dal svůj první gól v sezóně. Hledal jste jej v té situaci cíleně?
Viděl jsem, že naskočil do hry ze střídačky. Prvně jsem chtěl hledat přihrávkou Martina Zaťoviče, ale ten byl na své pozici obsazen. Tak jsem to nahrál Ondrovi a vyšlo.

V neděli se slavilo 100 let od založení Československa. Věděl jste o tomto významném dni?
Vím, že to byl speciální den pro celou republiku, a vlastně nejen pro tuto zemi. Právě zde v Brně se utvářela historie a jsem rád, že mohu být teď tady a slavit to s vámi. Snad si večer všichni užili a prožili jej klidně (úsměv).

Už jste se v Brně za dobu svého působení zabydlel?
V Brně mi nic nechybí, je tu skutečně vše. Cítím se tu pohodlně, je to opravdu skvělé město. Když přijdete do nového města, chcete se dozvědět něco o místní komunitě, a není to jen o mně a mojí rodině. Nechceme být stydliví, naopak chceme lidi v Brně poznávat. Kdykoliv máme možnost, tak se snažíme naučit češtinu. Víme, že je to těžký jazyk, ale přesto se o to pokoušíme. Neustále poznávám místní komunitu.

V Brně umí lidi anglicky velmi dobře

Česky už tedy něco říct zvládnete?
Znám opravdu málo slov, vlastně jen běžné základy. Snažím se dělat to nejlepší, abych se neustále učil, a snad je to na mě vidět.

A umí z vašeho pohledu lidé v Brně naopak dobře anglicky?
Umí a velmi dobře. Je obrovskou výhodou, že můžete být ve městě, kde lidé dobře mluví anglicky a zároveň vám rozumí.

Hlasatelé na stadionu vás často čtou jako „Peter Randy Mueller“. Co vy na to?
Je to moje prostřední jméno a popravdě je to letos poprvé, co se to tak hodně používá. Když to občas slyším říct hlasatele, stále se trochu divím, ale přesto si zvykám. Pokud jim to vyhovuje a funguje to, tak ať to říkají, ale doteď jsem na to zvyklý nebyl (úsměv). Nikdo se mě na to dopředu neptal, prostě si to tak různí lidé vybrali.

Doma vyhrávat musíme, ví obránce Štencel


A vyslovují všichni vaše příjmení správně?
Má se to vyslovovat „Mjůlr“. Chápu, že pro většinu lidí je to těžké, obzvlášť když je to láká k tomu, aby to četli jako „Miler“. Je to tak, jak to je.

Už jste dostal v kabině přezdívku?
V kabině mi říkají Pete (čteno „Pít“, pozn. red.). Jsem rád, že nějakou přezdívku mám, osobně ale žádné nikomu nedávám. Ke komunitě, kterou v týmu máme, to ale patří.

Po minulém zápase jste vzal na děkovačku vašeho syna, který, jak jste dříve zmínil, hraje také hokej.
Také hraje za Kometu a vlastně je celý jako já. Má v týmu spoustu přátel, samozřejmě není stále jen se mnou, sám si rozvíjí přátelství a nachází nové kamarády po celém městě. Snažíme se opravdu patři mezi místní komunitu a udělat si co nejvíce přátel, co to jen jde.

„Také hraje za Kometu a vlastně je celý jako já.“

S Kometou jste vstoupil do druhé čtvrtiny soutěže, bodově se vám daří. Panuje u vás spokojenost?
Osobně jsem spokojen, protože se mi daří. Hlavní je ale vyhrávat a sbírat body, aby všechno bylo tak, jak má být, a všichni jsme byli šťastní. Není to o osobních statistikách, ale o úspěších týmů. Statistiky nejsou hlavní, důležité je mít kvalitní zásluhy jako tým.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz