Brity jsem si nepřál, dost to řežou, říká Kmoníček. Hradec chce postoupit

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Co nejrychleji vypadnout a soustředit se na extraligu – takový byl ještě předloni plán Mountfieldu v Lize mistrů, kterým se Hradečtí vůbec netajili. Teď už mluví přece jenom jinak.

HokejkaSHOPvanoce

Klubový prezident Miroslav Schön volil během první účasti v evropské soutěži ostrá slova. Proč bychom ji měli hrát, když nás jenom stojí peníze a síly na extraligu? Už loni ale Mountfield otočil.

A letos k tomu má i další důvod. „Je pro nás pozitivem, že Český hokej přispěje každému klubu v Champions League půl milionem korun, aby sanoval ztrátu, kterou z účasti každoročně máme,“ přiznává generální manažer Aleš Kmoníček. Prize money pro týmy navíc postupně rostou, takže případný úspěch už bude zase zajímavější.

Hradečtí si teď už nepřejí co nejrychlejší konec, naopak. „Účast chceme pojmout stejně jako v loňské sezoně, rádi bychom ze základní skupiny postoupili do další fáze. Liga mistrů se hraje v době přípravy na extraligu, takže budeme dávat příležitost i mladým klukům a hráčům širšího kádru. I přesto ale budeme chtít postoupit dál,“ objasňuje Kmoníček.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

K tomu potřebují Východočeši uspět v hodně pestré konkurenci. Jasně jí vévodí švédská Frölunda, která vyhrála tři z pěti ročníků Ligy mistrů. Naposledy vyřadila v semifinále Plzeň, po triumfu v CHL vyhrála i domácí soutěž. Lepší tým aktuálně v Evropě nenajdete.

„V naší skupině je to jednoznačně favorit a pravděpodobně postupující tým. Nebudeme si nic nalhávat, nejspíš budeme bojovat o druhé postupové místo,“ říká upřímně hlavní trenér Tomáš Martinec. „Je pro nás ale velká výzva utkat se s takovým soupeřem a pro nás všechny, trenéry i hráče, to bude velká zkušenost. Těšíme se,“ dodává vzápětí.

Cesta přes rakouský Graz i velšský Cardiff bude o trochu schůdnější. I když asi hodně bolestivá. „Už jsme měli možnost utkat se s Nottinghamem a byl to kvalitní tým plný cizinců, hlavně Kanaďanů. Určitě budou hrát důrazný, agresivní hokej. To samé rakouský celek, taky má řadu cizinců. Jsou to určitě kvalitní týmy, které nás hodně prověří,“ tuší hradecký kouč.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Právě bitvy s Angličany předloni utvrdily Mountfield v negativním pohledu na soutěž. Těžko šlo vedení a trenérům vyčítat, že šetřili zkušené hráče. Tedy ty, které ještě neměli zraněné...

„Trochu jsem si nepřál týmy z Velké Británie. Vzhledem k tomu, že tam hraje hodně Kanaďanů, to dost řežou. Měli jsme špatné zkušenosti s Nottinghamem ohledně zranění, kterých bylo poměrně dost. Věřím, že letos to tak hrozné nebude a že se nám zranění vyhnou,“ hlásí na rovinu Kmoníček.

Východočechy čeká během léta hodně pestrý program. Další soupeře ještě neoznámili, ale jisté je, že atraktivní týmy dorazí do Hradce nejen na CHL a nejen na tradiční Mountfield Cup.

„Ještě před Ligou mistrů tady budeme hrát přípravná utkání se zahraničními soupeři i dva poměrně kvalitně obsazené turnaje,“ doplňuje Aleš Kmoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz