Bratrské signály? Neřeknu, culí se Adámek. Prostě o sobě víme

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Matyáš Adámek se v létě přesunul ze Vsetína přes celou republiku za starším bratrem Lukášem, se kterým od prvních mistrovských zápasů využívá sourozeneckou chemii. Šestnáctiletý forvard zvládá extraligy dorostu i juniorů, kde se podílel na výborném vstupu karlovarské Energie.

Fanshop národního týmu

Ve třech zápasech juniorky nasbíral Matyáš Adámek tři góly a dvě nahrávky, takže je aktuálně nejproduktivnějším hráčem ročníku 2005 v soutěži. A pokaždé, když bodoval, byl u toho na ledě i jeho starší bratr.

Matyáši, co vás vedlo k tomu, že jste následoval bratra Lukáše?
Dostal jsem nabídky od různých klubů a taky z Karlových Varů, pro které jsme se nakonec rozhodli. Viděl jsem, jak to tady dobře funguje a jaké tu jsou podmínky. Mají tady skvělé zázemí a fungující systém mládeže. A taky jsem tady i kvůli tomu, že tu hraje brácha. Jdu trochu v jeho stopách.

Jaký spolu máte vztah?
Už od dějství spolu máme výborný vztah, vždycky jsme ráno vstali a chodili ven, kde jsme si kopali anebo hráli florbal na hřišti. Pořád jsme byli spolu. Teď spolu bydlíme na intru, navzájem si pomáháme, chodíme společně do posilovny a třeba běhat, takže to je úplně super.

Poprvé jste spolu hráli až v dresu Energie?
Ano, je to tak. Možná když jsme byli malí, tak jsme spolu hráli ve Valašském Meziříčí, ale v extralize to bylo až tady během přípravy v přáteláku proti Spartě a potom nedávno v Salcburku, kde jsme vyhráli 8:2. Myslím, že nám to tam fungovalo a dařilo se nám.

„Prostě jeden o druhém víme, že tam je. Funguje mezi námi chemie, je to prostě znát.“

Čím to je, že si tak rozumíte?
Hledáme se ve správných situacích a víme, kde si ten druhý třeba najede. Prostě jeden o druhém víme, že tam je, asi nějak takhle bych to řekl. Určitě mezi námi funguje chemie, je to prostě znát. Všichni spoluhráči tu jsou kvalitní, ale s bráchou mám jiný vztah.

Máte nějaké společné signály?
Určitě nějaké máme, ale nechci je říkat, aby nám fungovaly. (usmívá se) Máme vymyšlený takový celkový systém, ale zatím jsme ho nevyužili, to přijde až časem.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Čekal jste, že hned dostanete jako nováček v klubu šanci o kategorii výš?
Chodil jsem s juniorkou na tréninky už od léta a celou dobu jsem se s ní připravoval, takže jsem trochu cítil, že bych tam mohl naskočit. Je pro mě super hrát se staršími kluky, protože je to dobré pro můj rozvoj.

Dává vám to hodně?
Jde to vidět, když jdu z juniorky do dorostu, kde se potom cítím trochu sebevědoměji a celkově si více věřím. Hlavní je, že hraju hodně zápasů, které mě posouvají dopředu. To je pro mě hlavní cíl do celé sezony, abych jich odehrál co možná nejvíce.

„Víkendy bývají náročné, ale když se svým tělem hráč regeneruje, tak je to v pohodě a tři zápasy se dají zvládnout.“

Jak je těžké přecházet z kategorie do kategorie a zvládat takovou porci zápasů najedou?
V juniorce je to trochu rychlejší a silovější, než se hraje v dorostu, takže v tom je to asi těžší. Ten dorost není tak soubojový. Víkendy bývají náročné, ale když se svým tělem hráč regeneruje, tak je to v pohodě a tři zápasy se dají zvládnout. Já osobně si vždycky udělám něco, na co se zrovna cítím, vyjedu se na kole, vyběhnu se anebo se klasicky protáhnu.

A když se vyhrává, jde to samo…
Je super, že se nám daří týmově, to je hlavní, od toho se odvíjí i individuální výkony, že se pak daří i jednotlivým hráčům. Je super, že jsme vepředu v tabulce, podařilo se nám dát hodně gólů, které nám v úvodu pomohly. Chtěli bychom i nadále hrát v obou týmech nahoře a dostat se do play off, kde bychom se chtěli porvat o co nejlepší umístění.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz