Bratrské pouto nám pomůže, věří Zohornové. Tomáš na přistýlku nemusel

Foto: Karel Švec, Český hokej

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Unikátní zápis do historie české reprezentace uskuteční na Beijer Hockey Games bratři Zohornové. V Stockholmu vytvoří společný útok, něco takového se v součtu s federálními časy povedlo jen bratrům Šťastným. „Víme o tom, navíc to byli Slováci. My bychom měli být první Češi, kterým se něco takového povede. Je to krásné. A pro nás splněný sen!" povídá Hynek.

HokejkaTV

Všichni sourozenci jsou v očekávání, Jakmile trenér Říha připustil, že by si Zohornové mohli zahrát ve společné formaci, je trio útočníků hodně sledované. „Ještě na to čekáme, uvěříme, až se vhodí první buly. Bude to pro nás každopádně mimořádné. Zatím jsme spolu akorát trénovali a zahráli si jen o Vánocích při takových srandamačích v Chotěboři," hlásí nejstarší Tomáš.

Mamka si na večeři poplakala, přiznává Radim

Původně nic nenasvědčovalo tomu, že by se kuriózní zápis mohl uskutečnit. „Radim mi říkal, že ho jen zavolali, aby s týmem trénoval. Pak z toho vyplynulo, že pojede do Švédska," reaguje Tomáš, jinak útočník ruského Chabarovsku. Delší dobu bylo nicméně zřejmé, že jde jen o otázku času. „S Hynkem jsme hráli na turnaji Karjala, on pak s Tomášem v Rusku. Je skvělé, že jsme s teď v nároďáku sešli všichni," libuje si nejmladší Radim, po nedávné výměně z Komety nyní hráč Mladé Boleslavi.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Obrovskou radost mají také rodiče. „Jsou nadšení. V úterý jsme s nimi byli v Praze na večeři a samozřejmě to probírali," hlásí Tomáš. Je možné, že by se maminka a tatínek vydali osobně do Stockholmu? „Mají hodně práce, uvidíme, jestli by to stihli. Ale plánuje se to. Jde o mimořádnou věc pro nás všechny. Jako kluci jsme o něčem podobném snili," potvrzuje Hynek. A rodiče také. „Však si mamka na večeři poplakala," dodává Radim.

Nejstarší Tomáš zažil s hokejem hodně zajímavého, možnost hrát s bratry na mezistátní scéně nejspíš všechno přebije. „Vyhrál jsem dva tituly v Pardubicích, což byl jeden z největších úspěchů v mé kariéře, Vážím si startu na olympiádě.  Ale tohle je takový rodinný sen. Bude hodně vysoko."

Tomáš: Všichni jsme univerzální. Je jedno, kam nás trenéři postaví

Jelikož jsou Zohornové tři, museli se rozhodnout, jak se rozdělí v hotelu. Pokoje jsou totiž dvoulůžkové. „Jelikož jsem nejmenší, měl bych jít na přistýlku. Bohužel rozhoduje výška a síla," směje se Tomáš. Ale všechno je jinak, Radim se dobrovolně přihlásil a ve Stockholmu nocuje na pokoji s Radkem Koblížkem. „Oba bráchové chrápou, s nimi spát nemůžu," zmiňuje z vesela.

Zato obsazení pozic v útoku není až tak podstatné. „Všichni jsme univerzální, máme zkušenosti se všemi posty, takže bude jedno, jak nás trenéři postaví. Myslím, že by se měla ukázat bratrská chemie," konstatuje Tomáš. Výhodou je, že by se měli dobře typově doplňovat. „Hýňa je výborný bruslař, má také kvalitní střelu, Finsko mu strašně pomohlo. Radim také bruslí dobře, je vysoký a silný. Umí si podržet puk. Myslím si, že je to dobrá kombinace. A ten třetí, Tomáš? Ten ten je z nich nejrychlejší a řekl bych nejlepší," směje se nejstarší z bráchů.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Všichni hoří touhou uspět. Ukázat, že nejsou jen nečekanou atrakcí. „Chceme se předvést, chceme bodovat a hlavně vítězit. Když budeme takhle všichni spolu, to je takový bonus," říká Hynek. Kouč Říha mimo jiné očekává, že každý z nich bude hrát i za bratry. „Musíme si pomoci, aby nám to klapalo. Odpovědnost má každý. Určitě nebudu nervózní z toho, že nejvíc záleží jen na mně. I Hyňa je zralý, odehrál toho hodně. A brácha už v nároďáku také byl," potvrzuje Tomáš Zohorna.

Máme bratrské pouto. Ostatní snesou kritiku i vtípky, těší Hynka

Jako kluci byli často v sobě, ale samozřejmě si rovněž pomáhali. „Jo, přesně tak," souhlasí Tomáš. „Bývaly to velké války, také se hodně brečelo. Pamatuju si, že když já hrával za Pardubice a probíhaly zápasy s Brnem, byly tam i nějaké sázky a hecování. Teď se moc nepotkáváme, každý jsme pomalu na jiné straně světa, tak si spíš držíme palce." Právě on ukazoval mladším bráškům cestu. „Tomáš je takový motor rodiny, posouvá nás dopředu. Jako první získal v extralize titul. Když nás s Pardubicemi porazil v sezoně 2011-12, říkal mi: Neboj Hýňo, také se dočkáš. Je super, že měl pravdu," zazubí se Hynek.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nejméně úspěchů zatím logicky stihl nejmladší Radim. „Pořád je lehce bitej, ale v dobrém. Myslím to obrazně, protože kdyby chtěl, nás starší by přepral oba. Je nejsilnější, vždyť má dva metry a sto kilo. To je znát," upozorňuje Hynek. Co na to rodinný benjamínek? „Vždycky jsem se pral hlavně s Tomášem, ale i s Hynkem. Když mi bylo patnáct, zlomilo se to. Byl jsem najednou větší než oni a já začal vyhrávat. Do té doby mě oba poráželi," přiznává.

Špičkují se a hecují pořád, jsou neustále v kontaktu. „Máme společný WhatsApp, pravidelně si voláme. Jsme ve spojení s rodinou, ta je pro nás nejdůležitější, Píšeme si, kdo dá góly, také se hecujeme. Uděláme i srandičky. Je výborné, že máme takové bratrské pouto. Že ti ostatní snesou kritiku nebo vtípky," uzavírá Hynek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz