Brankářská rošáda v Dynamu: Štěpánek končí, ke Kacetlovi jde Kantor

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Představitelé pardubického Dynama avizovali, že v průběhu reprezentační přestávky uskuteční některé změny v kádru. Teď Východočeši na svém webu ohlásili brankářskou rošádu: v týmu po vzájemné dohodě končí Jakub Štěpánek, přichází naopak Pavel Kantor, který sezonu začínal ve Velké Británii.

HokejkaSHOPvanoce

Jakub Štěpánek opouští Pardubice předčasně. V létě přicházel jako velká posila, nicméně poslední dobou byl brankářskou jedničkou Ondřej Kacetl a někdejší reprezentant spíš plnil roli náhradníka. Mistr světa 2010 absolvoval za Dynamo šest extraligových utkání s úspěšností zásahů 83,8 procent a průměrem 3,65 gólu na zápas.

Štěpánek končí v Pardubicích už podruhé. V sezoně 2016-17 tam strávil úvodní část TELH, načež zamířil do finského Lukko Rauma. Bývalý brankář Vítkovic pak chytal za Slovan Bratislava, když klub opustil startovní pole KHL, plácl si Štěpánek znovu s Východočechy.

Foto: hcdynamo.cz

Jeho aktuální odchod potvrzuje, že trenérský štáb v čele s Radkem Bělohlavem vsadil na Ondřeje Kacetla, který dostává nového kolegu. Do Pardubic se stěhuje Pavel Kantor, jarní mistr republiky s Třincem začínal ročník v britském Sheffieldu, kde nedávno skončil.

„Pavel poté trénoval v Českých Budějovicích a čekal na nabídky. ta od Dynama ho oslovila a s klubem uzavřel smlouvu," potvrzuje Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje. Kantor se do tuzemské nejvyšší soutěže vrací po půl roce, kromě Třince v minulosti chytal také za Mladou Boleslav, Litvínov, Vítkovice, Hradec Králové nebo za České Budějovice.

Foto: hcocelari.cz

„Jsem rád, že jsme se s Pavlem domluvili na spolupráci. Věřím, že nám spolu s Ondrou vytvoří stabilní dvojici,” říká pro klubový web sportovní manažer Dynama Jaromír Kverka.

Dynamo má na pozici gólmanů nadále talentovaného Tomáše Vlka, jiný brankář Milan Klouček od začátku sezony nastupuje za prvoligový Motor. Pardubice nevstoupily do extraligové sezony úspěšně, navzdory nedělní výhře v derby s Mountfieldem je klub v tabulce poslední, na elitní desítku ztrácí čtyři body.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Pavel Kantor, Tomáš Vlk.

Obránci:
Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Oliva, Sébastien Piché, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Matěj Blümel, Jiří Bucek, Johan Harju, Marek Hovorka, Denis Kindl, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Michal Rouha, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz