Brankářská esa NHL vsadila během pandemie na virtuální trénink

19. října 2020, 7:30

esportsadmin esportsadmin

(KOMERČNÍ SDĚLENÍ) Grubauer, Blackwood, Kinkaid, Merzlikins, Villalta, Fucale, Bibeau, Will, Ingham, Růžička či Schwarz, skvělí gólmani, kteří ale touží po tom být ještě lepší. Od září jim k tomu pomáhá Sense Arena, respektive její novinka – speciální virtuální tréninková platforma pro brankáře.

Aplikace Tipsport extraligy

Pomocí VR trénují gólmanská esa především čtení čepele střelce (reading release), rychlost reakce nebo dovednosti jako zákroky při clonění před bránou či vykrývání úhlů. Svoje zkušenosti se Sense Arenou sdílí na svých sociálních profilech a nešetří pochvalami.

Trénink Philippa Grubauera (Colorado Avalanche) v Sense Areně

Trénink Philippa Grubauera (Colorado Avalanche) v Sense Areně

Pojďme si představit, co všechno tato virtuální sada pro gólmany vlastně umí. Nasazením VR helmy Oculus Quest a senzorů na brankářské rukavice se dostanete rovnou do reálného brankoviště hokejové arény, ve které je pro gólmany připraveno několik desítek interaktivních cvičení na rozvoj čtení čepele při střele, zlepšení tzv. Box control, sledování hry nebo sledování puku.

Měřitelné výsledky se automaticky ukládají pod brankářův profil a slouží jednak jako okamžitá zpětná vazba provedeného cvičení, tak jako benchmark výkonu v porovnání s ostatními gólmany registrovanými v Sense Areně.

Podívejte se, jak to funguje.

Stejně jako u hráčské verze Sense Areny, kterou již nyní využívá šest desítek klubů a tréninkových center napříč Severní Amerikou a Evropou, jde o kvalitní produkt, za kterým stojí uznávaní trenéři a odborníci. Zmínit můžeme například Briana Daccorda, asistenta generálního manažera týmu Arizona Coyotes nebo dvojnásobného vítěze Stanley Cupu a trenéra gólmanů Los Angeles Kings, Billa Ranforda.

Aktuálně Sense Arenu pro gólmany používá přes dvě stovky gólmanů, a to jak z NHL a jejích farem, tak i brankáři české extraligy a evropských lig jako KHL, NLA atd.

Brian Daccord, asistent GM Arizona Coyotes

Brian Daccord, asistent GM Arizona Coyotes

„Pro gólmany, kteří chtějí a hledají cesty, jak se zlepšovat i mimo trénink na ledě, je Sense Arena ohromnou příležitostí. Věděl jsem to hned, jak jsem to vyzkoušel,“ uvedl Brian Daccord, asistent generálního manažera Arizona Coyotes.

„Proces nastavení optimální zátěže pro brankáře je pro mě aktuálně největší trenérskou výzvou. A to je přesně to, co Sense Arena nabízí – kvalitní a realistický trénink profi brankářů, bez nutnosti nasadit veškerou brankářskou výstroj," dodal Bill Ranford, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a trenér gólmanů Los Angeles Kings.

Dobrou zprávou pro gólmany v Česku je, že cena domácího tréninkového setu, jehož používání vede dle studií u brankářů k prokazatelným zlepšením, vyjde zhruba na stejnou částku, jako nový iPhone. A stejně jako u jablíčka, dostáváte v balíčku pravidelné aktualizace, přísun nových cvičení, servis a naprostou svobodu v užívání.

Právě svoboda trénovat prakticky kdykoli a kdekoli, i doma v obýváku, může během současných koronavirových opatřeních vytrhnout trn z paty mnohým brankářům v Česku. Zvláště těm, kteří hledají nové formy individuálního tréninku a chtějí pomocí moderních technologií trénovat a posouvat své gólmanské i kognitivní dovednosti.

Sense Arena Goalie to Go tréninkový systém

Sense Arena Goalie to Go tréninkový systém

VÍCE INFO O SENSE ARENĚ ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz