Brankář Maxwell opouští Česko, poprvé v kariéře si vyzkouší EBEL

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

11. srpna 14:05

David Jahoda

Od listopadu 2014, kdy posílil Vítkovice, působil jen v Česku. Americký brankář Brandon Maxwell kromě ostravského celku postupně vystřídal Pardubice, Mladou Boleslav, a nakonec Hradec Králové. Teď si v rakouském Villachu poprvé v kariéře vyzkouší mezinárodní EBEL.

Nový fanshop

S týmem, který EBEL vyhrál v sezoně 2005/06, ovšem v posledních třech ročnících se nedostal ani do play off, podepsal smlouvu na jeden rok. Brankářskou dvojici vytvoří s Rakušanem Lukasem Schluderbacherem.

Ve Villachu s Maxwellem počítají jako s jedničkou, nahradí kanadského gólmana Dana Bakalu. „Po velmi intenzivních jednání jsme dokázali přivést opravdu silného brankáře,“ nechal se slyšet Gerald Rauchenwald, sportovní ředitel Villachu, v tiskové zprávě pro klubový web.. 

„Brandon Maxwell hraje už léta na vysoké úrovni. Velmi dobře čte hru a je pohotový. Když jsme se bavili, tak projevil zájem náš tým posílit,“ těšilo finského trenéra Villachu Jyrkiho Aha.

Pro 28letého rodáka z amerického Winter Parku půjde už o páté angažmá na starém kontinentu. Kromě Česka se mihl v ruské KHL, kde však za Novokuzněck neodchytal ani jeden zápas, následně si ve třech duelech vyzkoušel ukrajinskou ligu za dnes již neexistující Berkut Kijev. 

Sezonu 2013/14 si pak střihl ve druhé švédské lize za Rögle, kam po uplynulé sezoně zamířil liberecký Roman Will. Na chvíli se pak Maxwell vrátil do Spojených států, kde v Utahu chytal ECHL, po pár dnech pak ale načal svou českou pouť.

Gólman, jehož si v roce 2009 zamluvili na draftu ze 154. pozice Colorado Avalanche, v Tipsport extralize odchytal dohromady 156 včetně zápasů vyřazovací části a skupiny play out. V minulé sezoně nastoupil za Mountfield do 29 zápasů základní části a dvou v play off. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz