Brankář Honzík opouští Spartu, po třech letech hlásí návrat do Dukly

Foto: hcsparta.cz

Po příchodu Jakuba Sedláčka na něj ve Spartě nezbylo místo, brankář David Honzík se proto stěhuje. Ve zbytku sezony bude chytat v prvoligové Jihlavě. Kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Jágr Chance liga

Pětadvacetiletý gólman strávil ve Spartě necelé dvě sezony, během nichž odchytal 24 zápasů. „Děkujeme mu za jeho služby. Zejména v loňské sezoně, kdy nás v těžkých časech několikrát dokázal podržet,“ hlásí sportovní manažer klubu Michal Broš.

Akce kulový blesk. Honzík přichází do Jihlavy na přestup

David Honzík se stěhuje do prvoligové Dukly, za kterou chytal už v sezoně 2015-16. „Jsme rádi, že můžeme Davida uvolnit do klubu, ve kterém už dříve chytal a cítil se dobře. Dostane šanci, kterou si zaslouží a na kterou čeká,“ doplňuje bývalý útočník.

Suverénní lídr Chance ligy dál zbrojí. Tentokrát v brankovišti, kde Honzík vytvoří hodně silnou gólmanskou trojici s Janem Brožem a Niklasem Lundströmem. „David k nám přichází na trvalý přestup,“ sděluje jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

„O Davida jsme měli zájem už dříve, ale nikdy to nevyšlo. Nyní se ozvala Sparta, zda náš zájem platí. Pak už to muselo jít všechno rychle, ve hře totiž byly i dva extraligové kluby.“

Přesun se zrodil velice rychle. „Byla to akce kulový blesk. O Davida jsme měli zájem už dříve, ale nikdy to nevyšlo. Nyní se ozvala Sparta, zda náš zájem platí. Pak už to muselo jít všechno rychle, ve hře totiž byly i dva extraligové kluby,“ informuje.

Honzík si v aktuální sezoně zachytal Chance ligu už v dresu Slavie. Za 17 zápasů zapsal jedno čisté konto, měl průměr 2,68 inkasované branky na zápas a procentuální úspěšnost zákroků na čísle 90,84. Nyní bude svůj um ukazovat na Vysočině.

Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, David Honzík, Niklas Lundström, Ondřej Chaloupek.

Obránci:
David Kajínek, Lukáš Mareš, Jan Pohl, Václav Půža, Miha Štebih, Petr Štindl, Matěj Vála, David Váňa, Vojtěch Budík, Jakub Černohorský, Jakub Suchánek, Jan Holý, Martin Matějíček.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Lukáš Klíma, David Čermák, Vlastimil Dostálek, Tomáš Harkabus, Michal Hlinka, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Martin Osmík, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Adam Zeman, Dominik Hrníčko, Tomáš Havránek, Tomáš Čachotský, Nicolas Werbik, Miroslav Juda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz