Brankář Gába se hlásí o slovo v Motoru, Vajgaru v play off nepomůže

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Z druholigového Vajgaru Jindřichův Hradec míří dvacetiletý David Gába postupně o stupeň výše. Rád by se zapracoval do sestavy prvoligového Motoru České Budějovice, kde s hokejem začínal. Svou kvalitu v Jindřichově Hradci potvrdil zejména dobrým průměrem obdržených branek na zápas. Číslo 2,09 je v ofenzivně laděné soutěži špička. Prozradil, proč za Jindřichův Hradec v letošním druholigovém play off nastoupit nemůže, zda je těžké pendlovat mezi různými soutěžemi a v neposlední řadě si i představil, jak by asi vypadal průběh utkání Jindřichova Hradce s Českými Budějovicemi.

Nový fanshop

Davide, jaká je momentálně vaše pozice? A kde dochytáte tuto sezónu?
Momentálně působím jako druhý gólman za Ondrou Bláhou v Českých Budějovicích. Do Jindřichova Hradce teď nejezdím. I oficiálně jsem hráčem Motoru. Podle plánu by měl chytat Bláža, ale kdyby se něco stalo, jsem připravený naskočit. V Jindřichově Hradci hlavně nemám dosažený limit odchytaných zápasů v základní části, takže do zápasů play off proti Kobře jistě nezasáhnu.

Jak je možné, že máte tak dobrý průměr obdržených branek v Jindřichově Hradci? Ostatní brankáři jsou úplně v jiných číslech. Věří si tým více, když si do branky stoupnete vy a hraje lépe? Nebo vám pomáhají zkušenosti z vyšší ligy?
Když jsem chytal za Jindřichův Hradec, byly to moje první zkušenosti s dospělým hokejem. Za tu příležitost jsem byl hodně rád a pomohlo to startu mé kariéry. Jestli jsou spoluhráči se mnou v zádech jistější, to je spíše otázka na ně (směje se).

Máte možnost porovnat zázemí obou klubů a fanoušky…
V Českých Budějovicích se hrála extraliga, podmínky jsou tu proto naprosto špičkové. V Jindřichově Hradci jsou ale na druhou ligu také naprosto dostačující. K fanouškům těžko něco dodávat. Co v Českých Budějovicích předvádí naši fanoušci, to by nám mohl závidět leckterý extraligový klub. V Jindřichově Hradci je pár věrných fanoušků a není zde pochopitelně takový zájem, ale například derby s Táborem nebo Pelhřimovem také nabízí dobrou atmosféru.

Kdyby si měly oba týmy spolu zahrát, jak by utkání probíhalo?
Asi bych chtěl ten zápas chytat za Jindřichův Hradec, protože v dresu Českých Budějovic bych si zřejmě moc nezachytal (směje se). Pro každého gólmana je nejdůležitější chytat. A právě v Jindřichově Hradci jsem tu možnost na začátku sezóny dostal.

Co je potřeba zlepšit, aby se z vás stal brankář, který nebude pendlovat mezi druhou a první ligou, ale bude stabilně nastupovat v první lize nebo dokonce extralize? Není únavné to cestování navíc?
Člověk na sobě musí stále pracovat. Dělat vše pro zdokonalení se, a pak už musí mít štěstí a být ve správný čas na správném místě. Přijdou příležitosti, ty se musí chytit, jak se říká, za pačesy. Na cestování jsme tolik zvyklí, že to podle mého není na výkonech téměř vůbec znát.

Kde se v příští sezóně vidíte vy osobně? Kde bude Jindřichův Hradec a Česká Budějovice?
V příští sezóně se chci poprat o místo jedničky tady v Českých Budějovicích. Jindřichův Hradec snad bude ve druhé lize, ale hodně to záleží na tom, jak se stabilizuje kádr a jestli se sejde. U Motoru uvidíme až po sezóně, která ještě neskončila, a její výsledek hodně ovlivní další události.

Kdo je podle vás favoritem západní skupiny druhé ligy?
Mnoho zápasů ve druhé lize jsem neodchytal, takže to nedokážu moc posoudit. Určitě jsou znát ambice Kobry Praha a velmi dobrý tým má i Sokolov a Kolín.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz