Bouwmeester se dočkal. Které legendy ale Stanley Cup nikdy nezískaly?

Foto: nhl.com

16. června 13:54

Marek Hedbávný

Obránce Jay Bouwmeester se díky triumfu se St. Louis zařadil do nejprestižnější hokejové společnosti: Triple Gold Clubu. Sdružuje hráče, kteří vyhráli Stanley Cup, olympiádu i mistrovství světa. Bouwmeester je teprve 29. hokejistou, jemuž se to povedlo.

HokejkaTV

Legendou ale můžete být i bez Stanley Cupu. Dokazuje to tento obsáhlý seznam...

Nejproduktivnějším hráčem v historii NHL, který soutěž nikdy nevyhrál, je Marcel Dionne (na úvodní fotce). Holt neměl štěstí na týmy: v play off odehrál jen 49 zápasů. Co naplat, že v základní části se hned šestkrát dostal přes 120 bodů.

Dalšími skvělými hráči, kteří si na nejcennější trofej sáhli maximálně v muzeu, jsou Gilbert Perreault, Mike Gartner, Pat LaFontaine, Dale Hawerchuk, Pierre Turgeon, Börje Salming, Peter Šťastný, Phil Housley, Darryl Sittler nebo Adam Oates.

Z nedávné generace unikl pohár Danielu Alfredssonovi, Keithu Tkachukovi, Jeremymu Roenickovi, Matsu Sundinovi, Jaromemu Iginlovi, Ericu Lindrosovi, Paulu Kariyaovi nebo Pavlovi Buremu.

Po sezoně 2017/2018 ukončili kariéru bratři Sedinové, aniž by vyhráli Stanley Cup. Potká podobný osud i jejich krajana Henrika Lundqvista nebo vousáče Joea Thorntona?

Do přehledu z logického důvodu nezahrnujeme legendy typu Vladimíra Zábrodského nebo Valerije Charlamova, kteří ani neměli šanci v NHL hrát. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz