Bourák Výtisk hlásí návrat a opět rozdává rány. Doma už mě hnali, směje se

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

31. ledna 2018, 12:07

Jan Šimek

Zlomená ruka ho na dvě měsíce vyřadila ze hry. Původní prognózy hovořily o delší pauze, ale vítkovický bojovník Jan Výtisk se na led stihl vrátit dřív – v domácím souboji s Piráty. Návrat to byl, jak se na ostravskou těžkotonážní lokomotivu sluší a patří. Výtisk hned v úvodu zápasu dvěma luxusními hity složil chomutovské soupeře. Nakonec jich rozdal šest a pomohl Vítkovicím k pohodové výhře 7:3.

Jágr Chance liga

„Ruka je v pořádku. Sice jsem s naším kondičním trenérem Igym (Horylem – pozn. red.) asi tři týdny trénoval, ale zápas je ale o něčem jiném. Musím říct, že jsem se cítil dobře. Hlavně, že jsme vyhráli,“ hlásí Jan Výtisk po návratu do ostré bitvy. „První prognózy byly, že se vrátím až po pauze, ale nějak se to zlepšilo a dá se hrát. Ruka srostla, je v pořádku, takže jsem byl rád, že jsem mohl naskočit,“ přiznává.

Zdálo se, že vítkovický bek svou ruku vůbec nešetřil. „Snažil jsem se do soubojů rychle přistupovat jako předtím, ale ještě to není ono. Přece jen dva měsíce je dlouhá doba. Hlavně mě neposlouchá puk. On mě tedy neposlouchal už předtím, takže teď tím tuplem,“ směje se. „Na to si musím dát pozor. Udělal jsem tam dvě mrdy a byly z toho šance,“ dodává.

Nakonec zapsal dva plusové body, jednu zblokovanou střelu a šest hitů. Splnil tak svůj standard? „Nevím. Hlavně jsem se do toho snažil pomalu dostat a pomoci klukům. Vyhráli jsme a máme tři body, což je pro mě nejdůležitější. Na druhou stranu čím dřív hit přijde, tím víc se do toho dostanu. Přišlo to brzy, takže pro mě dobře. Pak jsem se cítil dobře,“ hlásí šestatřicetiletý borec, který si z úterního zápasu odnesl šrám pod okem.

„Chtěl jsem vlétnout do hráče, on mě chtěl odstavit protipohybem, ale trefil mě loktem. To se stává, v pohodě. Nemám nic zlomeného, takže v klidu,“ usmívá se vítkovický vůdce. Co na jeho návrat říkali doma? „Hnali mě, ať jdu hrát. Prý se mnou nebylo k vydržení,“ dodává v dobrém rozmaru.

Ostravané vedli nad Chomutovem po dvou třetinách už 5:1 a vypadalo, že je hotovo. Piráti ovšem nesložili zbraně a dvěma góly se dostali zpátky do kontaktu. „Ve třetí třetině jsme zbytečně polevili. Měli jsme hrát stále stejnou hru jako ve druhé části a nedat Chomutovu šanci. Hned v prvním střídání jsme ale bohužel dostali gól, a pak další. Udělali jsme z toho drama. Musíme si zvyknout hrát 60 minut, protože teď se bude hrát jako v play off,“ velí.

Vítkovice pak uklidnil šestým gólem Olesz a ostravský celek nakonec zvítězil nad Piráty v poměru 7:3. Celkem tak zapsal čtvrtou výhru nad chomutovským soupeřem v sezoně. „Nevím ale, jestli nám sedí jejich styl. Spíš nám sedí styl, kdy se hraje nahoru dolů. Nyní máme silnou ofenzivu, padlo hodně gólů a zvládli jsme to, což je jen dobře. Poslední zápasy se teď, a pak také v play off, budou hrát urputným stylem. Musíme si na to navyknout a být víc zodpovědní,“ tuší Jan Výtisk.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz