Borci! Po říznutí bruslí do krku šlo o život, hráči Kralup zabránili tragédii

Foto: Facebook HK Kralupy nad Vltavou

18. října 2017, 17:15

Adam Bagar

Sobotní střetnutí Středočeské krajské soutěže mezi Kralupy nad Vltavou a Božeticemi přineslo jasné vítězství domácích 6:1, ale také jeden dost nepříjemný moment. Hostující Libor Votruba byl neúmyslně zasažen bruslí do krku a nebýt rychlé pomoci kralupských Jana Hávy a Robina Studenta, mohlo dojít k obrovské tragédii.

Nový fanshop

K nepříjemné události došlo v šesté minutě závěrečné třetiny. „Při souboji u božetické brány náš hráč upadl a domácí hráč jej nešťastně řízl bruslí do krku,“ popisují zástupci hostujícího klubu. V tu chvíli zasáhli kralupští Jan Háva s Robinem Studentem, kteří jsou příslušníky Armády České republiky.

„Oba hráči zasluhují naše poděkování a respekt. V kritické chvíli dokázali uplatnit znalosti, k nimž jsou ve své profesi vedeni a pomohli zachránit lidský život.“

Domácí hokejisté poskytli Liboru Votrubovi bleskově první pomoc a snažili se zastavit silné krvácení. „Oba hráči zasluhují naše poděkování a respekt. V kritické chvíli dokázali uplatnit znalosti, k nimž jsou ve své profesi vedeni a pomohli zachránit lidský život,“ těší prezidenta ČSLH Tomáše Krále.

Rychlá a odborně poskytnutá pomoc zabránila vážnějším, možná i fatálním důsledkům zranění. Votruba byl rychlou záchrannou službou převezen do pražské Nemocnice Na Homolce, kde na cévním oddělení ihned podstoupil operaci. V současné době už je mimo ohrožení života a v domácím léčení.

Božetice děkují klubu, fanouškům a hlavně Studentovi s Hávou

„Věříme, že zranění nebude mít trvalých následků,“ přejí si zástupci božetického klubu, kteří do Kralup nad Vltavou zaslali děkovný dopis. „Chceme poděkovat kralupskému klubu a především jeho hráčům Janu Hávovi a Robinu Studentovi,“ píší v něm Roman Staněk a Lucie Tollingerová.

„A v neposlední řadě chceme poděkovat také kralupským fanouškům za jejich sympatickou podporu,“ doplňují. Utkání se po nepříjemném momentu pochopitelně nedohrálo, předčasně ukončeno bylo za stavu 6:1 pro domácí Kralupy nad Vltavou, které v novém ročníku ještě nenašly přemožitele.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz