Bomba pro Přerov! Z extraligy přichází brankář Petrásek

Foto: hokejprerov.cz

Zubři už mají náhradu za Lukáše Klimeše, který po sezoně, ve které byl vyhlášen nejlepším gólmanem Chance ligy, zamířil do Komety.

Nový fanshop

Novou přerovskou jedničkou bude Michael Petrásek!

„Podařilo se nám získat výborného gólmana se zkušenostmi z nejvyšší soutěže," těší sportovního manažera Pavla Hanáka. „Věřím, že naváže na dobré výkony z extraligy, bude pro nás pravou jistotou v bráně a že se od něj budou naši mladí brankáři učit. Navíc je to pohodový kluk, který skvěle zapadne do kabiny."

Petrásek má za sebou čtyři extraligové sezony v Litvínově. V minulém ročníku odchytal jen dvanáct utkání, musel totiž na operaci s ramenem. Jeho úspěšnost zákroků se loni nedostala nad devadesát procent.

Například v sezoně 2017/2018 si ovšem Petrásek vedl výborně. Byl litvínovskou jedničkou a základní část tehdy zakončil s 91,68% úspěšností zákroků.

„Navíc je to pohodový kluk, který skvěle zapadne do kabiny."

Velké jméno si v minulosti udělal i v Chance lize: v mateřském Ústí předváděl parádní výkony. Teď – poprvé v kariéře – míří na Moravu.

„Věděl jsem, že si Lukáše povolala Kometa, takže Přerov musel narychlo řešit brankáře. Od klubu jsem dostal velice slušnou nabídku, která mě oslovila. Rozhodl jsem se, že do toho půjdu a moc se na novou sezonu těším," říká 27letý gólman v rozhovoru pro hokejprerov.cz.

Jen pro připomenutí: v Litvínově budou od letošní sezony chytat Jaroslav Janus s Davidem Honzíkem.

Dosud potvrzené změny v HC ZUBR Přerov

Příchody
Jakub Kubeš (O, Jastrzebie)
Jiří Krisl (O, Frýdek-Místek)
Radek Číp (Ú, Dornbirn)
Michael Petrásek (G, Litvínov)

Odchody
Martin Novotný (O, Prostějov)
Ľubomír Malina (O, ?)
Jan Mlčák (O, Litoměřice)
Marek Sikora (Ú, Poruba)
Vojtěch Tomi (Ú, ?)
Michal Gago (Ú, ?)

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Michael Petrásek, Daniel Šimonů, Lukáš Klimeš*.

Obránci: Jakub Kubeš, Robert Černý, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl.

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Šimon Kratochvil, Filip Dvořák, Radek Číp.

* možnost střídavých startů

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz