Boleslavský talent Moravec získá další zkušenosti. Zahraje si Chance ligu

David Moravec | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V průběhu letošní sezony poprvé naskočil mezi tuzemskou elitou, teď bude David Moravec získávat zkušenosti v Chance lize. Boleslavský obránce míří do Ústí nad Labem, severočeský klub o tom informuje na sociálních sítích.

O Kapku lepší hokej

Sedmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který se hokejově rozvíjel v Jihlavě, bude ve Slovanu působit formou střídavých startů. Podobně jako jiní boleslavští hokejisté Oliver Šatný, Karel Klikorka, Dominik Vacík, Sebastian Jasečko nebo Gabriel Szturc.

Moravec patří k nejtalentovanějším obráncům ročníku 2003. Nastupoval za reprezentační výběry do 16 a 17 let, letos je členem kádru národního týmu osmnáctiletých a jedním z hlavních uchazečů o start na šampionátu této věkové kategorie.

V Tipsport extralize stihl už deset startů, 10. ledna proti Olomouci slavil premiérový gól v nejvyšší soutěži. Moravec má velké předpoklady – dobře bruslí, hraje s pukem, je dostatečně aktivní a předvídavý. 

V letošním ročníku sehrál také osm utkání za boleslavskou juniorku s bilancí dvou gólů a stejného počtu nahrávek. U Bruslařů se poslední dobou vyprázdnila marodka, k dispozici jsou zadáci základního kádru, proto se vedení klubu v rámci spolupráce se Slovanem rozhodlo, že mládežnický reprezentant bude působit v Chance lize.

Hokejisté Ústí nad Labem jsou v průběžném pořadí soutěže čtrnáctí, nasbírali 27 bodů. Nejbližší zápas je čeká už dnes, od 16 hodin hrají na svém ledě s Benátkami nad Jizerou.

David Moravec

David Moravec | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Kádr HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři:
Radek Haas, Petr Hamalčík, Jan Růžička, Marek Schwarz, Oliver Šatný.

Obránci:
Vladimír Brož, Jiří Drtina, Štěpán Havránek, Sebastian Jasečko, Karel Klikorka, Erik Mareš, David Moravec, Jevgenij Pika, Dominik Vacík, David Vala, Marek Voženílek, Adam Zich.

Útočníci:
Martin Bláha, Ondřej Bláha, Kale Costa, Tomáš Čermák, Aleš Furch, Jan Grim, Štěpán Matějček, Anatolij Protasenja, Jiří Severa, Dominik Sklenář,  Gabriel Szturc, Michal Trávníček, Martin Tůma, Daniel Vrdlovec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz