Boleslav, to je válec! Co se letos sešlo za partu, to je neskutečné, hlásí Růžička

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

29. prosince 2020, 10:11

Václav Jáchim

Šlapou jako švýcarské hodinky, soky drtí bruslením, agresivitou, úspěšnými přesilovkami i koncovkou. Bojovníci Mladé Boleslavi hrají v těžké pohodě, po skalpu Komety jsou na metě 50 bodů a v extraligové tabulce si hlídají medailové stupně. „Hokej si užíváme. Co se tady letos sešlo za partu, to je neskutečné," hlásí Jan Růžička.

O Kapku lepší hokej

Gólmani jsou důležitou součástí boleslavského puzzle, Jan Růžička dostává poslední dobou víc příležitostí a proti Brnu vychytal čisté konto. „Za tuhle nulu ale děkuju hlavně klukům, z naší strany to byl vzadu totálně odbojovaný a poctivý výkon," pochvaluje si.

Jak jste z branky viděl bitvu s Kometou?
Bylo to těžké utkání. Myslím, že jsme od začátku měli víc ze hry a byli lepší. Chtěl bych pochválit všechny kluky, protože do jednoho jsme plnili, co jsme si řekli před zápasem. Trenéři očividně nastolili výbornou taktiku, vyhráli jsme, to je to nejdůležitější. Jsme za to šťastní.

Soupeř neměl tolik střel jako Bruslaři, ovšem některé šance byly dost nebezpečné, co říkáte?
Moc střel neměli, to je pravda, aspoň tedy v prvních dvou třetinách. Ale když se jim něco naskytlo, nešlo o nějaké extra jednoduché střely. My k tomu ovšem dobře přistoupili, předvedli jsme obětavý výkon. Myslím, že tři body zůstaly v Boleslavi zaslouženě.

Asi jste tušili, že proti Kometě to bude urputný souboj, v němž bude rozhodovat důslednost a nasazení.
Proti tak kvalitnímu týmu, jaký Kometa má, se to jinak ani nedá. Každý z naší šatny podal stoprocentní, bezchybný výkon.

Pomohla vám nedisciplinovanost Komety? Hosté nasbírali sedm dvouminutových trestů, vy jenom tři.
Určitě to jeden z faktorů byl. Ale zápas podle mě rozhodla naše disciplinovanost. Samozřejmě jsme věděli o kvalitě první i druhé přesilovkové lajny Komety, mají tam výborné hráče, kteří to umějí hrát. Jsme rádi, že jsme soupeři nedali moc přesilovek. Měli jen tři, což je úžasné. Dvě početní výhody jsme naopak využili, to je super pro kluky, kteří na ně chodí. Dostali trochu sebevědomí, v příštím zápase snad zase z přesilovky něco dáme.

Udržel jste čisté konto, které určitě potěší.
Jo, určitě. Ale za tuhle nulu děkuju hlavně klukům, protože co v zápase předvedli... V první třetině jsem měl málo zásahů, ve druhé tam soupeř nějaké střely měl, ale z naší strany to byl vzadu totálně odbojovaný a poctivý výkon. Nula je třešnička na dort – pro celý tým!

Kometa v Mladé Boleslavi nevyhrála přes tři roky, docela se vám na ni daří i v Brně. Máte vysvětlení, čím to je?
Já tyhle dlouhodobé statistiky nemám úplně rád. Každý zápas začíná 0:0. Asi bych řekl shoda náhod. Předpokládám, že mi dáte otázku, proč se nám dlouhodobě nedaří v Liberci. To je ta samá situace, nic hlubšího bych v tom neviděl. Samozřejmě jsme rádi, že se nám proti Brnu daří. A že jsme to teď potvrdili.

Mladá Boleslav má na kontě 50 bodů a 12 výher ze 14 posledních zápasů. Předpokládám, že tomu odpovídá nálada v kabině.
Souhlasím. Skoro v každém rozhovoru říkám, že co se tady letos sešlo za partu lidí, to je neskutečné! Hokej si užíváme. 50 bodů je hezkých, ale máme za sebou ani ne polovinu soutěže, před námi je ještě spousta zápasů. Cesta k dalšímu úspěchu vede jen přes tvrdou práci, trenéři nám to vštěpují každé ráno.

Sestřih utkání

V brance dostáváte poslední dobou hodně příležitostí, což každý gólman potřebuje.
Jsem za to samozřejmě moc rád. Ale jsme tady tři vyrovnaní gólmani, ať bude chytat ten nebo onen, ti zbylí mu budou jednoznačně přát. Sešla se taková parta, že opravdu táhneme takříkajíc za jeden provaz. Myslím, že to je vidět na výsledcích i na ledě.

Příští zápas vás čeká v Liberci, to je pro Boleslav pořádná výzva vzhledem k tomu, že jste pod Ještědem nevyhráli deset let.
Liberec? Hodně silný útok, výborný gólman a řekl bych nadprůměrná obrana, do níž nedávno ještě přišel Ondřej Vitásek. Mají výborný mančaft, co se jmen týče. Ale jak jsem říkal, každý zápas začíná od nuly. My tam pojedeme stoprocentně vyhrát.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz