Boleslav na ledě, proč začala bez Ševce? Rulík očekává další posily

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Také v Mladé Boleslavi zahájili závěrečnou fázi přípravy na nový extraligový ročník. Bruslaři se představili na ledě už v pondělí, ale oficiálně začali s ostrým tréninkem o den později.

HokejkaSHOPvanoce

„První tréninky na ledě jsou vždycky těžké. Člověk je takový nemotorný, jako kdyby na tom rok nestál. Musíme nahnat kondici, aby si tělo zvyklo na led, výzbroj a jiný pohyb, protože to na suchu nenatrénujete,“ říká pro web bkboleslav.cz kapitán Michal Vondrka.

„Není to obvyklé, ale Martin Ševc je hráč, který určitě přijde špičkově připravený.“

Už po deváté hodině vyjeli na led brankáři Gašper Krošelj, Jan Růžička a Radek Haas. Krátce před desátou je následovali další hokejisté včetně většiny posil. Po boleslavském ledě kroužili bek Mitchell Fillman a útočníci David Cienciala, Jan Stránský a Adam Zbořil.

Z nových tváří absentovala jen nejvýraznější posila – zadák Martin Ševc, jenž se k Bruslařům vydal po čtyřletém úspěšném působení v Liberci. Sedmatřicetiletý bojovník se k týmu připojí později. „Domluva je taková, že začne 1. srpna,“ informuje kouč Radim Rulík.

„Není to obvyklé, ale domluvil se tak se sportovním ředitelem klubu Radimem Vrbatou a já to respektuju. Martin je hráč, který určitě přijde špičkově připravený, a myslím si, že to nebude nic proti mužstvu,“ doplňuje Rulík, který je s letním posílením týmu spokojen.

„Uvidíme až v zápasech, ale přišli k nám hráči, které jsme si vytipovali. Myslím si, že klub udělal velmi dobrou práci. Teď je na nás, abychom je zabudovali do mužstva,“ líčí Rulík. Ten po odchodu Miloslava Hořavy povede Bruslaře nově pouze s Pavlem Paterou.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Na rozdíl od minulých sezon se boleslavský kádr tolik nezměnil, což čtyřiapadesátiletý kouč kvituje. Zároveň však nevyloučil další změny v kádru. „Myslím, že je možné očekávat další posílení týmu,“ hlásí na startu přípravy, v níž jeho svěřenci sehrají šest utkání.

„Vyzkoušel jsem už modely s málo i s hodně zápasy a moje zkušenost je taková, že je lepší, když jich je méně. Chceme mít obrovskou chuť do hokeje, jít do sezony natěšení a myslím, že tohle tomu pomůže,“ říká k zápasově nejchudší přípravě ze všech účastníků.

Změny v kádru BK Mladá Boleslav

Příchody:

Martin Ševc (Liberec)
David Cienciala (Třinec)
Mitchell Fillman (České Budějovice)
Jan Stránský (Chomutov)
Adam Zbořil (Nové Zámky)

Odchody:

Jan Hanzlík (konec kariéry)
Tomáš Knotek (Karlovy Vary)
Martin Látal (Pardubice)
David Němeček (Rauma)
Dominik Pacovský (neznámo)
Lukáš Volf (Vsetín)
Sabahudin Kovačevič (neznámo)
Dominik Groh (Znojmo)
Martin Procházka (Vsetín)

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Aktuální soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Gašper Krošelj, Jan Růžička.

Obránci:
David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, František Hrdinka, Oldrich Kotvan, Jiří Kurka, Martin Pláněk, Martin Ševc.

Útočníci:
David Cienciala, Oscar Flynn, Jan Grim, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Pavel Musil, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl.

Přípravná utkání BK Mladá Boleslav

08.08. 17:30 HC VERVA Litvínov – BK Mladá Boleslav
13.08. 17:30 Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav
15.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov
27.08. 17:00 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary
29.08. 17:00 HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav (Poděbrady)
05.09. 17:00 BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz