Boleslav má Ševce či Ciencialu. Loučí se 9 hráčů, Hanzlík ukončil kariéru

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Také Mladá Boleslav informovala o změnách v kádru, který posílí David Cienciala, Mitchell Fillman, Jan Stránský, Martin Ševc a Adam Zbořil. Naopak končí celkem devět hokejistů.

HokejkaTV

PŘESTUPY v TELH a Chance lize ONLINE »

Hráčskou kariéru se rozhodl ukončit Jiří Hanzlík, smlouvy skončily Dominiku Pacovskému, Tomáši Knotkovi, Lukáši Volfovi, Jiřímu Říhovi a Davidu Němečkovi, který řeší zahraniční angažmá. Hostování potom nebude prodlouženo Sabahudinovi Kovačevičovi či Martinům Látalovi a Procházkovi.

Krošelj s Dlapou podepsali nové smlouvy

Nové smlouvy podepsali brankář Gašper Krošelj a zadák Ondřej Dlapa. „Gašper jasně prokázal svoje kvality. Zapadl výborně do kabiny, skvěle si sedl s Honzou Růžičkou. Podobně dobře na nás působil i Ondra Dlapa. Svými výkony si řekli o další smlouvu,“ říká sportovní ředitel Radim Vrbata.

Bruslaři získali do svých řad pět posil v čele s libereckým obráncem Martinem Ševcem. „Je to lídr nejen na ledě, ale i mimo něj a my věříme, že nám pomůže posouvat a vychovávat hlavně naše mladé obránce. Navíc vnáší do hry emoce. Ty nám občas trochu chyběly,“ hlásí k nové akvizici Vrbata.

„Je to lídr nejen na ledě, ale i mimo něj a my věříme, že nám pomůže posouvat a vychovávat hlavně naše mladé obránce. Navíc vnáší do hry emoce. Ty nám občas trochu chyběly.“

Obranu vyztuží také Kanaďan Mitchell Fillman, jenž naposledy hrál za Motor. „Je to trošku „jiný“ bek, než na které jsme v Čechách zvyklí. Snaží se hrát jednoduše, přímočaře, není to žádná hračička, jako bývají Češi. Má skvělý pohyb, je na tom výborně fyzicky, je velice zodpovědný,“ líčí Vrbata.

Ten si hodně slibuje i od Oceláře Davida Ciencialy. „Mladý hráč, který na sebe poslední sezony čím dál víc upozorňuje. Vidíme u něj obrovský potenciál. Věřím, že s větším prostorem, herním vytížením a pocitem důležitější role bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem týmu.“

„Věřím, že s větším prostorem, herním vytížením a pocitem důležitější role bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem týmu.“

Z Chomutova pak Bruslaři získali Jana Stránského. „Honza je dříč. Poctivý hráč a bojovník, který je na tom skvěle fyzicky a přinese do týmu energii. Je schopný zvládnout různé role v sestavě. Podobně jako Mitch, je to hráč, který do týmu přinese element, který typově chyběl,“ pokyvuje Vrbata.

Poslední posilou je Adam Zbořil. „Je to menší hráč, který má dobré bruslení, techniku i hokejové myšlení. V Nových Zámcích dokonce nosil kapitánské céčko, což v tomhle věku není úplně obvyklé. Věříme, že zvýší konkurenci v řadách našich mladších hráčů a vybojuje si pevné místo v sestavě.“

Aktuální soupiska pro sezonu 2019/20

Brankáři:
Gašper Krošelj, Jan Růžička.

Obránci:
David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, František Hrdinka, Karel Klikorka, Oldrich Kotvan, Jiří Kurka, Radek Procházka, Martin Pláněk, Martin Ševc.

Útočníci:
David Cienciala, Oscar Flynn, Jan Grim, Vladislav Houška, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Petr Maršoun, Pavel Musil, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Jakub Planý, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz