Bokroš odmítá kritiku i úplatky a chce skončit: Vysypali na mě kýbl hnoje!

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Kouč Ernest Bokroš na pondělní tiskové konferenci v Bratislavě odmítl kritiku Martina Pospíšila a Miloše Fafráka. Zároveň naznačil, že po kauze chce skončit na postu trenéra slovenské dvacítky.

HokejkaTV

„Pro mě je prvořadá rodina a tato kauza ji zasáhla. Žádná práce za to nestojí. Pokud máme být takhle dehonestováni, tak to pak nebude chtít dělat nikdo. Nemám chuť pracovat za takových okolností,“ uvedl zkušený trenér, který vedl dvacítku od roku 2011. Dlouhých osm sezon.

Vše odstartovalo vyjádřením Martina Pospíšila na Facebooku, kde ostře kritizoval jak hlavního kouče Ernesta Bokroše, tak manažera Romana Ulehlu. Pak se k němu připojil i Miloš Fafrák. „Hráči, kteří se mnou měli nějaký problém, na mě vysypali kýbl hnoje,“ zlobil se Bokroš.

Ten označil mnohá Pospíšilova slova za lživá. „V jeho facebookovém statusu je plno lží, které se pokusím vyvrátit,“ prohlásil Ernest Bokroš. Mimo jiné se vyjádřil také k tomu, že údajně nechtěl útočníka na šampionát vzít a nechal ho v mančaftu až na příkaz Miroslava Šatana.

„Pro mě je prvořadá rodina a tato kauza ji zasáhla. Žádná práce za to nestojí. Pokud máme být takhle dehonestováni, tak to pak nebude chtít dělat nikdo. Nemám chuť pracovat za takových okolností.“

„Odehrál přípravný zápas s Českem jako centr, ale ne na úrovni reprezentanta. Ptali jsme se, co s ním je. Řekl, že se na třetího centra necítí, že s těmi spoluhráči hrát nebude, protože od nich nedostane dobrou přihrávku. Tím je znehodnotil,“ popisoval dál slovenský lodivod.

Pospíšil poté onemocněl. „My se museli rozhodnout, jestli ho necháme u týmu. Kluci se ho zastali, dostal volno po nemoci a já mu řekl, že tedy zůstává, ale necháme si také náhradníka Okuliara, i kdybych to měl platit vlastní kartou. Jsou tady svědkové,“ pokračoval Bokroš.

„Poté jsem volal panu Šatanovi, který mi řekl, ať uděláme, jak uznáme za vhodné. Takže to, že jsem jej nechal v mančaftu na jeho příkaz, je další blud. Miro ani nikdo jiný mi do kompetencí nezasahovali. Rozhodoval jsem se podle sebe a nesl za to i odpovědnost,“ zdůrazňoval.

Potíže s vyzvednutím na letišti zase způsobilo to, že Pospíšil přiletěl na žádost klubu až o den později a právě v době tréninku. „Neměli jsme k dispozici auto. Měli ho původně vyzvednout organizátoři, ale když se tak nestalo, doporučil jsem mu taxík,“ objasnil manažer Ulehla.

Nikdy jsem úplatek nevzal, takovou hloupost bych neudělal

Objevila se také nařčení o úplatcích, která Bokroš rázně odmítl. „Dnes jsem se dozvěděl, že Martin Jakúbek dostal ode mně esemesku, že jsem si od něj vyžádal pět tisíc euro. Tak on má doma esemesku dlouhé roky a nezveřejnil ji? Mojí právníci se mu ozvou,“ hlásil Bokroš.

„Na mou osobu jsem už slyšel hodně slov o tom, že beru úplatky. Ale od teď se budu bránit soudní cestou. Nikdy jsem úplatek nevzal. Takovou hloupost bych nikdy neudělal,“ doplnil Bokroš s tím, že ani mu ho nikdy nikdo nenabídl. „Osobně jsem se s tím ještě nesetkal.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz