Bojujte za Spartu! slyšela Kruppova parta. Nebyli jsme to my, štve Pecha

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Pořád ta samá písnička. Sparta po nedávné noční šichtě zabrala, urvala dvě venkovní výhry, ale po bitvě s Olomoucí je zase vše zpátky ve starých kolejích. Kruppova parta po bezkrevném výkonu prohrála 1:3 a schytala to také od vlastních fanoušků.

HokejkaTV

Příznivci pražského klubu opakovaně skandovali „Bojujte za Spartu!“. Ale kýžený efekt to nepřineslo, a tak se ve třetí části přidal pískot a také bojkot. Sparťanský kotel v posledních minutách usedl, odložil bubny a mlčel. Utkání se dohrávalo v komorní atmosféře. Co na to útočník Lukáš Pech?

Vnímali jste v závěru nespokojenost fanoušků?
Já se soustředím na svou hru. Ještě abych měl řešit fanoušky... K tomu se vyjadřovat nebudu. Snažil jsem se, abychom vyrovnali nebo dali kontaktní gól. Jestli fanoušci řvou nebo neřvou, je jejich vůle, jejich věc. Zaplatili si vstupné, takže na to mají právo. To je celé.

Jak jste viděl zápas s Olomoucí?
Začátek jsme měli zase špatný. Hned ve čtvrté minutě nám ujeli a bohužel Jérémie musel faulovat. K nájezdu se postavil Zbyněk Irgl, který je umí. Proměnil. My jsme se sice dostali do zápasu, vyrovnali, ale pak přišly dvě individuální chyby. Druhý gól přesně nevím, jak padl, ale viděl jsem střelu od modré, což bychom měli blokovat. A třetí jsme namazali místo toho, abychom puk vyhodili. Potrestali jsme se sami vlastními chybami. Celý zápas jsme tahali za kratší konec.

Neříkáte si, že je to stále dokola? Vyhrajete dva zápasy a potom zase přijde takové nepovedené utkání...
Proti Olomouci to bylo o našich individuálních chybách, které potrestali. Kdybychom jim je nenabídli, zápas mohl být opačný, nebo aspoň vyrovnaný. Prostě jsme jim nabídli penaltu, pak jsme jim v oslabení namazali. Dostali jme góly po vlastních chybách. Není to o ničem jiném, než o našich chybách. To je celé. Hokej je samozřejmě o chybách a stávají se, ale neměly by se stávat takové žákovské. Nikdo nic těm hráčům nevyčítá. I já udělám chybu v každém zápase, najdete je u každého hráče, ale doufejme, že je příští zápas neuděláme.

Premiérová a vítězná trefa Matúše Hlaváče 

Času na obrat byla spousta, ale šancí jste si vytvořili minimum...
Alfou a omegou byly souboje. Prohrávali jsme každý souboj, byli jsme o krok, o dva všude pozdě. Oni to ometali v závěru o mantinel, bylo to náročné. Když budeme hrát v pěti u nich, máme šanci získat puk a udělat nějakou rotaci, jít do brány... Šancí tam mohlo být víc.

V sezoně jste dokázali spoustu utkání otočit, ale spíš venku. Proč myslíte, že doma v sobě nenajdete sílu, abyste soupeře ve třetí třetině zatlačili?
Nejsme ve hře kompaktní, jsme strašně roztahaní. Je potřeba hrát v pěti dopředu, v pěti dozadu. Dva jdou napadat, dva beci jsou někde vzadu, vyčkávají, je potřeba tam vlítnout, zavřít jim opěrné body, ten třetí nahoře, sbírat puky. Neměli jsme prostě šťávu. Zápasový program je těžký, ale na to se nedá vymlouvat. Hrajeme o play off, zbývá šest zápasů a ve hře je osmnáct bodů. Věřím, že získáme dostatek bodů, aby nám to stačilo na play off.

Čtyři z posledních šesti utkání hrajete doma. Jak moc budete mít v hlavě, že máte o play off rozhodnout právě tam, kde se vám nedaří?
Na tohle nemyslím. Jdu zápas od zápasu. Teď jedeme do Zlína... Další těžký soupeř, který taky bojuje o desítku, takže co bude potom, se teprve uvidí. Řekli jsme si celá kabina, že do toho musíme jít s čistou hlavou, dát do toho všechno. Tentokrát jsme to nebyli my, byli jsme všude o krok později, v každém souboji. Nebojovali jsme a sehráli špatný zápas.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC Olomouc

>

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz