Bojovník Průžek se po konci ve Varech upsal v Chance lize

Foto: hokejkv.cz

Útočník Jiří Průžek bude v příštím ročníku působit v Chance lize, na spolupráci se dohodl s Šumperkem. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

„Hledali jsme útočníka, který má zkušenosti s extraligou a přinese do našeho týmu ofenzivní sílu. Jirka je v situaci, kdy po dvou sezonách v extralize potřebuje především herní vytížení,“ hlásí hlavní trenér Draků Lukáš Majer.

„Proto nám vzájemně dávalo největší smysl, aby obsadil jednu z pozic v našem týmu, která má v utkání zvládat ty nejsložitější situace,“ dodává k příchodu Jiřího Průžka, který naposledy působil v extraligových Karlových Varech.

Po příchodu z Liberce si v týmu nevybudoval výraznou pozici a klub na něj dál neuplatnil opci, ve 32 utkáních nasbíral jen čtyři body (2+2) a mihnul se i v prvoligových Benátkách, kde měl v sedmi duelech stejný bodový zápis.

„Hledali jsme útočníka, který má zkušenosti s extraligou a přinese do našeho týmu ofenzivní sílu. Jirka je v situaci, kdy po dvou sezonách v extralize potřebuje především herní vytížení.“

„Jirka se blíží do ideálního hokejového věku, a mě baví dávat šanci klukům, kteří vědí, za čím v životě jdou. Nehledáme jména, ale hledáme vhodné hráče do našeho systému a do rolí v týmu,“ přidává Majer k nové akvizici.

Průžek hokejově vyrostl v Letňanech, odkud zamířil do liberecké organizace. Za Bílé Tygry odehrál 85 extraligových utkání s bilancí 4+11, o patro níž odehrál za Benátky a Litoměřice 116 zápasů, nasbíral v nich 64 bodů (30+34).

„Jirka se blíží do ideálního hokejového věku, a mě baví dávat šanci klukům, kteří vědí, za čím v životě jdou. Nehledáme jména, ale hledáme vhodné hráče do našeho systému a do rolí v týmu.“

Během přípravy na sezonu 2019/20 mu lékaři diagnostikovali rakovinu, ve 20 letech musel na operaci. Jiří Průžek ale všem ukázal, že má srdce bojovníka a svůj nejdůležitější zápas vyhrál a vrátil se na led. Nyní se upsal Drakům.

Aktuální soupiska Draků Pars Šumperk

Brankář:
Petr Hamalčík.

Obránce:
Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar.

Útočníci:
Petr Antoníček, David Bartoš, Tomáš Bernat, Jakub Horký, Šimon Jelínek, Dávid Kohút, Adam Křemen, Jiří Průžek, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz