Boj o poslední místa do Bratislavy. Juniorky míří na finskou generálku

Foto: Karel Švec, Český hokej

České hokejistky do 18 let už odpočítávají poslední měsíc do startu mistrovství světa na Slovensku! Turnajovou generálku absolvují v polovině prosince na turnaji čtyř zemí série Euro Hockey Tour ve finském Vierumäki.

HokejkaSHOPvanoce

Juniorky v letošní sezoně absolvovaly dva turnaje, z nichž si odnesly trochu rozdílné dojmy. Na domácím podniku jednoznačně potěšily, ve finském Kuortane naopak zapsaly jen povinné vítězství nad Norskem. Na druhou stranu se sluší říct, že zbylá dvě utkání vždy ztratily vinou jediné (velmi) nepovedené třetiny.

Teď se do severské země, která aktuálně vládne evropskému ženskému hokeji, vrátí znovu. Ve známém středisku Vierumäki absolvují turnaj čtyř zemí, na němž se od pátku 13. do neděle 15. prosince postupně utkají se Švýcarskem, Německem a Finskem. Poslední duel odehrají v Keravě na předměstí Helsinek.

Konkurence velí českému týmu jasně – poprat se o první místo. S Finkami ho čeká tradičně těžký boj, Švýcarky má znovu ve skupině na MS a po loňské klíčové porážce jim musí ukázat, že podobné výsledky při herní převaze nehodlá opakovat. Němky hrají druhou světovou skupinu a v lednu budou ve Füssenu usilovat o návrat mezi elitu, z níž v roce 2018 sestoupily.

Jakou nominaci zvolil hlavní kouč Pavel Zuziak tentokrát?

Sestava ještě podle všeho nebude odpovídat té, která vyrazí na světový šampionát. Tentokrát v ní totiž nefigurují hráčky mladšího ročníku 2004, ty pojedou s šestnáctkou do Maďarska, přičemž na juniorské MS mají velkou šanci.

Trenéři jejich místa doplnili jinými hokejistkami ročníků 2002 a 2003. Premiérově za osmnáctku naskočí Lucie Vávrová, ze zámoří dorazí Karolína Sýkorová. Osmnáctka se naopak ještě musí obejít bez Kristýny Kaltounkové.

Národní tým se sejde v úterý 10. prosince ve Velkých Popovicích, přelet absolvuje ve čtvrtek a v pátek začne proti Švýcarsku.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankářky:
Julie Pejšová (Příbram), Viktorie Švejdová (MODO, Švédsko).

Obránkyně:
Denisa Habartová (Příbram), Lucie Vávrová (Vsetín), Daniela Pejšová (MODO, Švédsko), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Lucie Kučerová (Vítkovice), Gabriela Horáková (Letňany), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Havířov).

Útočnice:
Lucie Eignerová (Příbram), Karolína Sýkorová (Balmoral Hall, Kanada), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Vsetín), Hana Haasová (Opava), Patricie Škorpíková (Karviná), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Marie Nowáková (Děčín), Zuzana Černá (Benešov), Tereza Horáková (HC Krkonoše).

Náhradnice:

Brankářky: Alexandra Hřívová (Nový Jičín), Kateřina Dvořáková (Benešov). Obránkyně: Renata Mudráková (Brumov-Bylnice), Zdeňka Suchánková (Jaroměř), Anna Václavková (Černošice), Tereza Czerweková (Sušice). Útočnice: Lucie Hlavatá (Jaroměř), Beáta Svatošová (Choceň), Barbora Kafková (Vrchlabí).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Fyzioterapeutka: Jarmila Slovenčíková
Masér/kustod: Marcel Krejsa

Program turnaje EHT ve Finsku

Pátek 13. prosince:
13:00 Švýcarsko – Česko (Vierumäki)
16:30 Německo – Finsko (Vierumäki)

Sobota 14. prosince:
13:00 Finsko – Švýcarsko (Vierumäki)
16:30 Česko – Německo (Vierumäki)

Neděle 15. prosince:
11:50 Finsko – Česko (Kerava)
15:30 Švýcarsko – Německo (Vierumäki)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz