Boj o NHL vyměnil za KHL, Slováka už ale Nižněkamsk vyhodil

Foto: iihf.com

22. září 10:18

Josef Prášek

Talentovaný slovenský útočník Samuel Buček odešel v srpnu do KHL, jenže v Nižněkamsku po šesti odehraných zápasech skončil. Píše o tom ruský server sport-express.ru.

Důvod? Klub má být nespokojen s jeho hrou.

Buček nastoupil do šesti z osmi utkání, ale nikdy toho moc neodehrál. Jen jednou přesáhl jeho čas na ledě deset minut, dvakrát dokonce stihl méně než čtyři minuty.

Ani jednou nebodoval a Nižněkamsk je navíc na posledním místě a získal jediný bod...

Co bude s 23letým Slovákem dál? To se teprve uvidí. Každopádně jeho zahraniční štace skončila nešťastně.

Už jen jeho přestup do Ruska vzbudil vášně mezi veřejností. Však Buček, jenž loni vyhrál suverénně bodování slovenské nejvyšší ligy (64 bodů), vzdal boj o NHL v organizaci Seattlu.

Měl začít na farmě a klub ho představil jako první posilu. Jenže raději dal přednost zemi, která agresivně napadla Ukrajinu a která nedávno vyhlásila částečnou mobilizaci. A když někdo v ruských ulicích protestuje, policie ho zatkne...

Pokud slovenský mladík nezůstane v Rusku, což se zdá jako nepravděpodobné, když se neprosadil do kádru nejhoršího týmu, bude v KHL pokračovat sedm Slováků: brankáři Patrik Rybár, Adam Húska a Július Hudáček, obránci Michal Čajkovský a Christián Jaroš a útočníci Michal Krištof a Adam Liška.

Slovenský svaz nedávno oznámil, že hráči z KHL mohou do reprezentace. Což je oproti Švédsku, Finsku, Francii, Lotyšsku či Česku rozdílné rozhodnutí. Nicméně s tímto postojem nesouhlasí partneři svazu ani ministerstvo školství. Ve vedení svazu skončil kvůli tomu i Michal Handzuš.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz