Boj o místo? Není to znát, bavíme se suprově, říká Poulíček

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Po víkendu oznámí pardubičtí trenéři první škrty v kádru, hráči z široké sestavy se teď musí ze všech sil poprat, pokud si své místo chtějí udržet. Výtečnou příležitost dostávají na Mountfield Cupu. Dynamo vstoupilo do hradeckého turnaje jako poslední a se Spartou prohrálo těsně 1:2, přesto má pořád šanci získat pohár. „Bylo by to pěkné,“ přikyvuje autor jediné pardubické trefy Patrik Poulíček, jenž skóroval i naposledy proti Jekatěrinburgu.

Fanshop

Se Spartou jste zapsali první porážku v přípravě. Díváte se na to víc jako na porážku, nebo spíš jen jako na další ze zápasů?
Každého asi mrzí porážka. Určitě nechcete prohrávat, i když je to přípravný zápas. Ale větší účel to má pro připravenost v sezoně. Nehrajete proto, abyste vyhrál deset zápasů v řadě, pak šel do ligy a tam prvních pět prohrál.

Naskočila zase spousta hráčů, kteří jsou v klubu na zkoušku. Jak se vám výkon zamlouval?
Určitě jsme mohli hrát líp. Je pravda, že Sparta měla asi víc ze hry, optický tlak a víc šancí. Spoustu situací jsme ale mohli řešit jinak, hrát víc na puku, a tím brát Spartě její hru.

Přišlo mi, že tempo zápasu šlo postupně dolů. Závěr byl dost rozkouskovaný a nervózní.
Sparta měla v nohách už třetí zápas, na nich to určitě muselo být znát. I když tým obměňovali. Ale byla tam spousta vyloučení a i tím se hra kouskovala. Tlak ať jednoho, nebo druhého týmu se vždycky přerušil.

Souboje ve třetí třetině už nebyly zdaleka „přátelské“. V šarvátkách proti vám stály známé typy jako Lukáš Pech nebo Miroslav Forman… To všechno se pak přenáší do extraligy, že?
Někteří hráči se s nimi znají, tak je možné, že tam jsou nějaké staré šrámy. Ale asi to vyplývá i z té situace, že je tady spousta kluků na zkoušku. Bojuje se o fleky a nechcete vypustit žádný souboj. Pak z toho vzejdou takové šarvátky, různé malichernosti vyústí ve větší potyčku, ze které nechce ani jeden uhnout.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Co se týče hráčů na zkoušku, Pardubice jsou mezi extraligovými týmy extrém. Jaká atmosféra vládne při takové konkurenci v kabině?
Já bych právě řekl, že vůbec není znát, že by to bylo nějak vyhrocené. Ten široký tým se spolu baví suprově a v kabině je spousta srandy. I přes ten boj se dokážeme bavit jako lidi a odlišovat pracovní stránku od lidské.

Jaké jazyky převládají? Národnosti teď ani nespočítám…
No… možná je čeština v útlaku (směje se). Převládá asi angličtina jako světový jazyk. Ať přijde kdokoli, tak ji většinou ovládají líp než Češi. Aspoň mluvím za sebe. Ale spousta kluků z kabiny umí perfektně anglicky, takže s komunikací není problém. Když umíte hůř, tak se obrátíte na kamaráda. Pak se tam objevují i ruština a francouzština, ale to už je jenom pár kluků.

Věříte, že jste se dalším gólem přiblížil k zisku pozice v kádru?
To byste se musel zeptat trenérů. Já se snažím každý zápas odvést maximum, abych přesvědčil o tom, že na to mám a že si místo zasloužím. Že když mi ho dají, tak jim jejich důvěru splatím. Jsem rád, že mi tam něco spadne, to každopádně.

Je pro vás turnaj v Hradci Králové trochu speciální? Nebo to berete prostě jako tři zápasy za sebou?
Těžko říct. Pro nás je výhodou, že to máme blízko. Cestování je úmorné, zvlášť v tomhle počasí. Sedneme do autobusu a za dvacet minut jsme tady, je to jako byste jel na zimák v Pardubicích. V tom je to úžasné. A poslední zápas v neděli bude určitě speciální a vyhrocený. Asi to nebude úplně přípravné utkání.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Padlo k derby už pár slov v kabině?
Zatím o tom žádná zmínka nebyla. Řekl bych, že to má každý v hlavách, pak budeme pociťovat tlak od fanoušků. Zápas bude nevím jestli vyprodaný, ale určitě o něj bude zájem. Už to samo ukazuje, že bude mít jiná kritéria. Bude se hrát asi trochu odlišný hokej než v předchozích dvou zápasech.

Není škoda, že to pro vás bude až třetí zápas ve třech dnech, když už nebudete plní sil?
Já myslím, že je to úplně jedno. Ať je to Hradec, nebo my, všichni hrají plný počet zápasů. A týmy se obměňují, takže to není tak, že by všichni hráli tři zápasy za sebou. V tom asi nebude problém.

Nicméně ještě předtím vám zbývá jeden zajímavý soupeř – Jižní Korea.
Já osobně jsem je v životě neviděl hrát. Ale podle výsledků a odehraných zápasů to určitě nebudou žádní nazdárci, ba naopak. Myslím, že to bude stejně kvalitní tým jako třeba Sparta. Ale vůbec nevím, co čekat, jaký styl hokeje předvádějí. Určitě to nebude lehký zápas, že bychom si mohli říct, to je Jižní Korea, a podcenit je... Postoupili do A skupiny mistrovství světa, takže určitě mají nějakou kvalitu.

Zatím jste bez bodu, ale pořád můžete mít šest a turnaj vyhrát. Máte to ve vlastních rukou.
Bylo by to pěkné. Všechny potěší, když uděláte úspěch, i když je to jenom v přípravném období. Lepší než skončit poslední.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz