Boj o čtyřku? Ne, hradecká blamáž. To se nebude opakovat, doufá Veselý

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Měli se porvat o umístění v první čtveřici a přímý postup do čtvrtfinále. Místo toho hradečtí hokejisté v přímé bitvě s Plzní vyhořeli a už v první třetině soupeři odevzdali všechny body.

Týden hokeje 2021

Podobně špatných třetin na domácí půdě byste od návratu Hradce Králové do extraligy moc nenašli. Skoro každou minutu ho Plzeň dokázala přehrát a přečíslit, ať už z protiútoků, nebo z tlaku v pásmu. Za každé situace. Nenašel se jakýkoli náznak poctivé defenzívy, na níž chce Vladimír Růžička stavět.

Mělo to jedinou pozitivní stránku. Že na stadion nemohli fanoušci a že přenos skrz obrazovky aspoň trošku mírnil jejich utrpení.

„Nebyli jsme dobře nastavení na zápas. Plzeň přijela vyhrát, a dokázala to.“

Jak si vysvětlit kolaps hned na začátku tak důležité bitvy?

„Nebyli jsme dobře nastavení na zápas. Plzeň přijela vyhrát, šla prostě urvat zápas, a dokázala to. My jsme neměli takovou mentalitu. Myslím přitom, že máme dost zkušených hráčů, aby se kabina na zápas nastavila. Pořád jsme o něco hráli, o čtyřku,“ řekl asistent trenéra David Kočí.

Mountfield měl sice trestné střílení, ale kdyby úvodní část prohrál ne 0:3, ale třeba 1:5, nemohl by říct ani popel. „Může to vypadat, že Plzeň víc chtěla, ale určitě si nemyslím, že by u nás nikdo nechtěl. Prostě nám to nevyšlo,“ kroutil hlavou útočník Jan Veselý.

Těžko si představit, co proběhlo po první třetině v hradecké kabině.

„Normální mítink. Vypadalo to tam tak, jak to vypadá v hokejové kabině,“ odsekl Kočí.

„Když jsem si sedl na střídačce, tak jsem trošku litoval, že to je v takovém zápase.“

Na jeho náladě po zápase šlo vidět velké rozladění, to Veselý byl o něco sdílnější. „Hlavně jsme si říkali, abychom to nezabalili a pořád bojovali. Určitě jsme se na to nechtěli vykašlat a nechat v tom Lukyho (Štěpána Lukeše) vykoupat. Chtěli jsme zabojovat a myslím, že jsme i začali hrát líp,“ pověděl.

Mountfield se zvedl, ale po bídném startu se k němu už štěstěna nepřiklonila: Ve druhé části inkasoval ještě dvakrát a bylo hotovo. Až dvougólovou třetí třetinou zmírnil debakl, trefil se i Jan Veselý – vůbec poprvé v Hradci.

Sestřih utkání

„Rád dávám góly, takže jsem rád, že to tam padlo. Ale pak když jsem si sedl na střídačce, tak jsem trošku litoval, že to je v takovém zápase a že ten gól nepomohl,“ přiznal smutně.

Po zápase čekali novináři na rozhovory déle než obvykle, dveře hradecké kabiny totiž zůstaly několik desítek minut zavřené.

„Říkali jsme tam nějaké organizační věci,“ odvětil nasupený Kočí.

V zásadě asi nebylo potřeba zdůrazňovat, že s podobným výkonem by si Hradečtí mohli už příští víkend zamluvit letenky na Zadar. „Jo, to jsme si řekli v kabině, myslím, dost důrazně. Play off se hraje na jeden dva góly, toho se budeme chtít držet. Myslím, že tohle se opakovat nebude,“ doufá Veselý.

Kapitán HC Škoda Plzeň překonal magickou hranici 5⃣0⃣0⃣ kanadských bodů v Tipsport extraliga! ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Pátek 5. března 2021

Porážka definitivně odstřihla tým od šance na první čtyřku. Jenže mu hodně vzdálila i pátou příčku, která by zajišťovala nejpřijatelnějšího soupeře do předkola – Olomouc. Ať to jsou třeba méně pohledné zápasy, tak Hradec na Hanáky umí.

Místo toho se může pomalu „těšit“ na jednoho z následující čtveřice: Skvěle rozjeté Vítkovice, skvěle rozjetý Litvínov, obrovsky se šetřící Karlovy Vary, nebo Kometa, kterou navzdory výplachu na Spartě prostě nechcete.

Aby prospaná první třetina s Plzní neměla těžký vliv na výsledek celé sezony...

„Měli jsme dvě výhry se silnými soupeři, teď máme tři prohry. V neděli se budeme chtít naladit na středu, abychom měli dobrou náladu a vítězného ducha a do play off šli s úplně jiným nasazením,“ ujistil Jan Veselý před závěrečným kolem, k němuž vyrazí Hradec do Varů. Třeba ne naposledy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz