Bod z Liberce? Před zápasem bychom ho brali, lituje Pospíšil ztráty Vervy

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Čtyři body – přesně takový mohl být náskok třináctého Litvínova na poslední Pardubice, kdyby Verva dotáhla do konce rodící se senzaci na ledě Liberce. Proti byl však Michal Birner, který tři minuty před koncem vyrovnal a v závěrečném prodloužení žlutočerné definitivně srazil na kolena. „Je to škoda,“ hledal těžko slova litvínovský útočník Tomáš Pospíšil.

partneři českého hokeje

Návrat po reprezentační přestávce nebyl v podání Liberce ani Litvínova bůhvíjaký, na čemž se shodli hráči obou týmů. „Po té pauze to v první třetině bylo takové nijaké,“ stěžoval si útočník Vervy Tomáš Pospíšil. „Zápasy po reprezentačním bloku nikdy nejsou ideální,“ přitakal liberecký Michal Birner. 

Dlouho to přitom vypadalo, že utkání spěje k očekávanému výsledku. Díky dvěma brankám v třetí části se ale Litvínov dostal o krok napřed a přiblížil se nečekaným třem bodům. „Naším lehkovážným hokejem a chybami jsme je nechali dostat se do vedení,“ štvalo Birnera.

Právě Birner však zavelel k velké liberecké ofenzivě, která vyvrcholila tři minuty před koncem vyrovnávací trefou z jeho hole. „Nechali jsme se zbytečně vyloučit. Nevím ani, jestli to byly extra velké fauly, ale zkrátka jsme Liberci dali šanci vrátit se do zápasu,“ mrzelo Tomáše Pospíšila.

Litvínovskou zkázu poté Birner dokonal pouhé tři vteřiny před koncem prodloužení. Kvůli trenérské výzvě si však gólovou radost prožil opakovaně. „Věděl jsem, že to byl jasný gól. Jsem rád, že jsem takhle mohl pomoci týmu k vítězství,“ komentoval hektický závěr dobře naladěný autor tří branek a liberecký hrdina Michal Birner.

Na druhé straně byla nálada ponurá. „Je to pro nás velká škoda. Měli jsme přesilovku a pár dalších šancí, ale bohužel jsme je nevyužili. Liberec dostal výhodu půlminutu před koncem, střílel všechno na bránu a nakonec to tam spadlo,“ litoval dvougólový Pospíšil.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ani jeho první dva zásahy po příchodu ze Slovenska Vervě nepomohly k tomu, aby odskočila posledním Pardubicím. To se povedlo jen částečně. „Každý bod je dobrý. Před zápasem bychom ho brali, ale po tom průběhu zamrzí, že je jen jeden,“ neskrýval Pospíšil velké zklamání. Jeho tým zůstává v tabulce nadále předposlední.

Sestřih utkání Liberec – Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz