Bobři katem Poruby. Super návrat, září Šafránek. Proč opustil Opavu?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Brankář Dušan Šafránek v uplynulých dnech opustil Opavu a kývl na nabídku Valašského Meziříčí. Duel s Kopřivnicí ještě sledoval ze střídačky. Ale v Porubě už šel do akce. A byl to snový návrat. Bobři i díky jeho zákrokům porazili lídra tabulky potřetí v sezoně. "Vítězná premiéra, takže super," září po výhře 3:2.

HokejkaTV

"Ztratili jsme body doma s Kopřivnicí, takže jsme si je vzali zpátky," usmívá se Dušan Šafránek, který byl možná až překvapený z toho, jak Bobři v první třetině svého soupeře přehrávali. "Byl jsem tam skoro bez práce. Hráli jsme opravdu moc dobře, výborné první dějství, což jsme také potvrdili vedoucím gólem," libuje si jednatřicetiletý gólman.

Ten dokonce u první branky zápasu zapsal asistenci. "Samozřejmě to potěší, ale hlavní jsou tři body. Pro mě to navíc byla jednoduchá práce, jenom jsem zastavil kotouč za brankou a Michal Žák projel celé hřiště," líčí Šafránek, který měl od druhé části mnohem víc práce, ale počínal si velmi dobře. "Dostal jsem se do toho rychle a utkání si užil."

"Kluci říkali, že se jim podařilo Porubu dvakrát porazit, tak proč ne potřetí. A povedlo se."

Hlavně ve třetím dějství měl Šafránek spoustu práce. "Poruba si vytvořila obrovský tlak, možná bylo na naší straně i štěstíčko, že netrefili bránu. Na druhou stranu kluci proti nim dost rychle přistupovali, takže většina střel byla z dálky. A závěr jsme si už pohlídali," pokyvuje po vydřené výhře 3:2. Bobři na Porubu umějí, zdolali ji potřetí v sezoně.

"Kluci před zápasem říkali, že se jim to podařilo už dvakrát, tak proč ne potřetí. A povedlo se, takže super," jásá Šafránek, jenž v Opavě se stejným soupeřem sbíral jednu prohru za druhou. "No, dostali jsme tady párkrát celkem randál. Ale věřil jsem, že tentokrát to zvládneme a tři body budou naše," hlásí čerstvá posila Valašského Meziříčí.

V Opavě se udělal radikální řez, od začátku sezony nám to nesedlo

"Dostal jsem nabídku, na kterou jsem kývl. V Opavě už je to asi bez šance na play off, i když nějaké body teď urvali a ještě se tak o něj můžou porvat. K Bobrům jsem šel s tím, že si trošku prodloužím sezonu, mají už jisté play off. A mnohé kluky tu znám," prozrazuje Šafránek, jenž už v sezoně 2006-07 zaznamenal deset startů v dresu Valachů.

Na dálku však jistě bude sledovat i svůj Slezan, ve kterém působil sedmým rokem. "Letos se udělal radikální řez. Tým, který byl dlouho pospolu, se omladil. Už to muselo přijít a dopadlo to takhle. Mančaft není papírově špatný, ale od začátku nám to nesedlo a táhne se to už celou sezonu," mrzí Šafránka, že se Opava krčí na chvostu tabulky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz