Blümel – tříletá smlouva a hned hattrick! Ještě že nepodepsal na pět let, culí se Šťastný

Foto: hcdynamo.cz

Před úterním zápasem proti Mladé Boleslavi zveřejnilo Dynamo podpis nového tříletého kontraktu s útočníkem Matějem Blümelem. Ten se následně večer blýskl premiérovým hattrickem, po kterém ale až takovou radost neměl, Pardubice totiž ztratily dobře rozehraný duel. "Hattrick mi zhořkl, ale nedá se nic dělat. I takové zápasy jsou. Samozřejmě jsme rádi za bod, ale myslím, že měly být tři. Mrzí to, škoda že jsme nevyhráli," říkal po porážce 4:5 po nájezdech.

O Kapku lepší hokej

Východočeši se chtěli po konci osmizápasové série výher vrátit zpět na vítěznou vlnu, k čemuž v první třetině proti Bruslařům nakročili správným směrem. Pomohly jim dvě přesné trefy Matěje Blümela, jenž mohl ještě před koncem první části zkompletovat hattrick, což se mu nakonec povedlo v závěrečné periodě. "Jsem za to samozřejmě rád, potěší to. Kdybychom nepřestali po první třetině hrát, tak si myslím, že jsme mohli brát tři body, takže to prostě mrzí," hodnotil sklesle.

Boleslavští byli střelecky aktivnější, po celé utkání museli dotahovat, což se jim minutu a půl před koncem základní hrací doby díky velké chybě pardubického brankáře Pavla Kantora povedlo. "Jak jsme dali hned rychlý gól z přesilovky na začátku třetí třetiny, tak nás to nakoplo. Ale pak nás trošku srazil gól z jejich přesilovky, tam to zblokoval náš hráč a šlo to do brány, to se stane. Dostali jsme dva blbé góly, rázem soupeř vyrovnal a šlo to až do nájezdů, kde už je to loterie," popisoval Blümel, který svou třetí trefou v utkání navyšoval náskok Dynama na 4:2.

Přestože za celý zápas vystřelily Pardubice pouze osmnáctkrát na bránu, i tak je může mrzet několik nevyužitých zajímavých šancí. "Boleslav je určitě dobrý tým, ale myslím si, že to v nás bylo a zápas jsme mohli vyhrát, protože jsme tam měli ze začátku spoustu přečíslení a šancí. Ale kdybychom prostě nedělali nějaké chyby, tak zápas dovedeme do vítězného konce."

S Blümelem vedl na druhé straně barikády střelecký souboj parťák z posledního reprezentačního srazu David Šťastný, jenž pomohl Mladé Boleslavi k výhře dvěma góly a jednou asistencí. "Jeho si nejde nevšimnout, myslím, že to všichni viděli. Když jsem minulou sezonu přišel do extraligy, tak jsem vůbec nevěděl, kdo to je, a letos je prostě úžasný hráč, velice platný pro Boleslav. Můžou být rádi, že ho mají," chválil svého soupeře nadějný útočník Dynama. 

"Hrál ve formě, hned jsem mu gratuloval. Dozvěděl jsem se, že podepsal smlouvu, tak to dobře oslavil, odehrál super zápas, takže klobouk dolů za hattrick. Ale dva body odvážíme my, takže jsme spokojenější," oplatil mu slova chvály David Šťastný. Nejlepší střelec Bruslařů měl po obratu dobrou náladu a vtipkoval na konto Blümela, jenž podepsal novou smlouvu na tři roky a zároveň poté vstřelil také tři branky. "Ještě že tak, ještě že mu nedali smlouvu třeba na pět let. Možná to budou měnit teď každý zápas, uvidíme, snad ne," usmíval se.

Dvacetiletý útočník pardubickému klubu důvěru náležitě splácí a v Dynamu mohou být rádi, že si talenta pojistili. "Za důvěru od klubu jsem moc rád. Věří mi, dávají mi šanci. Je to vidět na ledě, i na mém ice timu oproti minulému roku. Já se jim to jen snažím splácet a děkuji, že mi umožnili být tady další tři roky," říkal nejproduktivnější hráč a zároveň nejlepší střelec Pardubic, jenž má na svém kontě jedenáct branek a osm asistencí.

Svými výkony by si jistě rád postupně řekl o NHL, kde ho draftoval Edmonton Oilers. Se zámořským klubem ale osobně podpis nového kontraktu v mateřském klubu neřešil. "Myslím si, že to určitě vědí. Ale vše kolem smlouvy řešil s Pardubicemi můj agent Aleš Volek, myslím, že to řešil trochu i s Edmontonem. Ale vážně nevím, řešili to spolu, já jsem to jen podepsal a bylo to," uzavřel Matěj Blümel.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz