Blomstrand po hattricku: Střílení mám na hokeji nejradši, tak jsem pálil

Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

Byl to parádní hokejový večer v Plzni. Hlavně pak pro Ludwiga Blomstranda. Švédský útočník hattrickem během deseti minut pomohl Škodovce k obratu proti Spartě. Západočeši prohrávali před třetí částí 1:3, ale nakonec slaví v předehrávce 35. extraligového kola vítězství 5:4.

Fanshop národního týmu

Úvod duelu přitom nabídl opatrnější podívanou bez velkých šancí. Plzeň šla do vedení díky proměněné početní výhodě.

„Do zápasu jsme vstoupili tvrdě a podle našich představ. Vybojovali jsme si přesilovku, kterou jsme využili. Pak jsme ale začali vyčkávat, co udělá soupeř. A ten nám z ničeho nasázel tři jednoduché góly,“ popisuje Blomstrand obrat Sparty ve druhé části.

Indiáni se ale nevzdali a ve třetí části Pražany, kteří přišli o náskok 3:1 i v neděli proti Kladnu, srazili. Otočku nastartoval střelou z levého kruhu právě Blomstrand, který využil další početní výhodu už po sedmi sekundách. „Když jsem viděl, jak gól nabudil celou střídačku, věřil jsem v obrat,“ prozrazuje. A ve varu nebyla jen střídačka, ale také fanoušci toužící po srovnání.

„Když jsem viděl, jak gól nabudil celou střídačku, věřil jsem v obrat.“

Sám švédský křídelník nejprve srovnal na 3:3 a po další minutě zvratů následně i završil duel brankou na 5:4, znovu v přesilovce. „Sparta příliš napadala Čerešňáka s Dzierkalsem, takže jsem dostal víc prostoru ke střele. Od spoluhráčů jsem dostal tři skvělé přihrávky, které jsem dokázal zužitkovat. Jsem rád, že jsme nic nevzdali. Je skvělé, když se tvrdá práce promění v body,“ raduje se Blomstrand.

Na svůj poslední hattrick si už ani nevzpomněl. „A za deset minut hry jsem ho ještě určitě nikdy nedal,“ říká. Své góly nepřeceňoval, byl hlavně rád, že Plzeň zvítězila. „Trenéři mi říkají, ať víc střílím. Střelba je to nejlepší na celém hokeji, tak se je snažím poslouchat,“ usmívá se.

Osmadvacetiletý útočník, který posledních pět let působil ve druhé nejvyšší švédské lize, si působení na západě Čech zatím užívá. Během čtrnácti zápasů nasbíral i stejný počet bodů za sedm gólů a nahrávek. „Plzeň jsem si oblíbil a působení tady beru jako velmi zajímavou šanci, kterou se snažím využít. Moc mě tu hokej baví,“ libuje si.

„Plzeň jsem si oblíbil. Moc mě tu hokej baví.“

Úroveň soutěže si také pochvaluje. „Extraliga je určitě rychlejší. Potřebuju být i silnější na puku a lépe fyzicky připravený. Také musím přemýšlet víc dopředu, co s pukem udělám,“ pokračuje.

Blomstrand rovněž zmiňuje, že si užívá potkat se na ledě s hokejisty, které dříve sledoval v NHL. „Že si můžu zahrát proti Jágrovi nebo Krejčímu? A v jednom týmu působit s Kubou Kindlem? To je prostě paráda,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz