BLOG z OH: Dřív šermoval, teď lékař Vyskočil tráví dovolenou na olympiádě

23. února 20:40

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Do české reprezentace poprvé nakoukl v letech 2008-2010, po krátké pauze se k národnímu týmu vrátil. Nyní se stará o zdravotní stav českých hokejistů na olympiádě v Pchjongčchangu. Účast na olympijském turnaji bere prestižně, byť si kvůli dlouhé jihokorejské misi musel vzít v práci volno. „Má to něco do sebe,“ usmívá se lékař Tomáš Vyskočil, který působí v pražském Motole. Jeho parketou je tzv. spondylochirurgie, zjednodušeně řečeno chirurgie páteře.

Plekanec Chance liga

Do reprezentace jsem se dostal přes hokejovou Slavii, kde stále působím. Byl jsem tam už v době, kdy byl jejím trenérem Vláďa Růžička, a ten si mě vzal k národnímu týmu. Od té doby střídavě buď jsem, nebo nejsem u reprezentace. Podle toho, jak chtějí trenéři, a jak to následně schválí výkonný výbor.

Hokej jsem nehrál, i když jsem strašně moc chtěl. Rodiče mi ale doporučovali spíš individuální sporty. Dříve jsem šermoval. K amatérskému hokeji jsem se dostal až na vysoké škole.

Zatím to tady probíhá jako běžný turnaj. Žádné vážné zranění tady naštěstí nebylo, což je fajn.

Videokouč Havel: Jsem pravá ruka trenérů

Obecně se starám o zdraví hráčů. Když někomu něco chybí, přijde za mnou. Řekneme si, co je za problém, vybereme léky a léčíme. Případně se s fyzioterapeuty Pavlem Kolářem a Michalem Trucem poradíme. Naším úkolem je, aby byli hráči zdraví a mohli hrát.

Olympiáda má něco do sebe. Jiné sporty jsem ale nenavštívil, protože se většinou nikam moc nedostaneme. Třeba ve volném dni jsem byl klukům k dispozici, kdyby něco potřebovali. Byl jsem se jen kousek projít. Jinak jsem vždycky poblíž vesnice, kdyby bylo něco potřeba.

S profesí se to ale nedá srovnat. Věnuji se chirurgii páteře, což je diametrálně odlišný obor, v tomhle směru jsem tady naštěstí nebyl potřeba. Jinak jsem si vzal volno, na olympiádě tak trávím svou dovolenou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz